Nie żyje Zenon Łakomy

Piłka ręczna
Nie żyje Zenon Łakomy
fot. Cyfrasport

Zenon Łakomy, były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy i piłkarek ręcznych zmarł nagle w nocy z 23 na 24 lutego. Miał 65 lat.

Śmierć Zenona Łakomoego potwierdziło kierownictwo Rady Trenerów Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Łakomy był członkiem tej rady.

 

Przez całą karierę Zenon Łakomy związany był ze Stalą Mielec, z którą wywalczył Puchar Polski (1971) i wicemistrzostwo Polski (1975). Był reprezentantem Polski w różnych kategoriach wiekowych od juniorskich do seniorskiej.

 

W 1978 roku rozpoczął karierę trenerską, ale po roku pracy w Mielcu przeniósł się do Szczecina, gdzie pracował w drużynach męskich i żeńskich Pogoni. W 1986 roku został selekcjonerem reprezentacji Polski, a następnie wyjechał do Niemiec, gdzie pracował w różnych zespołach.

 

Po powrocie do Polski trenował m.in. Orlen Płock (2000-2002) i Zagłębie Lubin (2003-2005). W 2006 roku został nominowany na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski kobiet.

 

Zenon Łakomy był także częstym gościem w studio Polsatu Sport, m.in. komentował wydarzenia podczas rozgrywanego w Polsce turnieju EHF Euro 2016.

mjr, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie