Trzy mecze zawieszenia i grzywna dla trenera Bayeru

Trener Bayeru odprowadzany na trybuny.

Trener piłkarzy Bayeru Leverkusen Roger Schmidt został przez komisję dyscyplinarną niemieckiej Bundesligi zawieszony na trzy mecze. Nałożono też na niego grzywnę w wysokości 20 tys. euro. To kara za niesubordynację w trakcie meczu z Borussią Dortmund (0:1).

W niedzielnym spotkaniu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Schmidt nie posłuchał się sędziego, gdy ten odesłał go na trybuny. Po tym jak trener nie chciał opuścić ławki, arbiter postanowił przerwać mecz i skierował zawodników obu drużyn do szatni. Po dziewięciu minutach przerwy zespoły wróciły na boisko, 48-letni szkoleniowiec usiadł na trybunach i spotkanie zostało dokończone.

Ukarany został także dyrektor sportowy Bayeru Rudi Voeller. Z powodu niesportowego zachowania nałożono na niego grzywnę 10 tys. euro.

Zarówno Schmidt, jak i Voeller akceptują decyzję komisji dyscyplinarnej i nie zamierzają składać odwołania.

Trener będzie mógł wrócić na ławkę trenerską dopiero w 26. kolejce Bundesligi, zaplanowanej na połowę marca. Po 22 meczach tego sezonu "Aptekarze" zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają 35 punktów. Do lidera Bayernu Monachium tracą 24 punkty.