ZAKSA ciągle nie do zatrzymania! Resovia po raz drugi na rozkładzie lidera

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała przed własną publicznością Asseco Resovię 3:1 i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli Plusligi. Gospodarze przegrali pierwszego seta, ale później pokazali, że nie bez powodu mają na koncie tylko jedną porażkę.

ZAKSA przystępowała do spotkania w roli faworyta, mimo że po drugiej stronie siatki stanęli aktualni mistrzowie Polski. Asseco Resovia zajmuje w tabeli drugie miejsce, ale do pierwszych kędzierzynian traciła aż dziesięć punktów. Z kolei gospodarze w obecnych rozgrywkach przegrali zaledwie jedno spotkanie - w siódmej serii gier z Lotosem Treflem Gdańsk - a ostatnie dziesięć starć rozstrzygali w trzech partiach. Niesamowite statystyki, niesamowite liczby zwiastowały wielki hit, bo przecież naszpikowani gwiazdami goście nie przyjechali, by położyć się przed liderem.

Jaki był ten mecz? Na pewno bardzo nierówny, bo po wielu naprawdę interesujących i długich wymianach, obie drużyny jakby umówiły się na wzajemny odpoczynek. Raz psuł zagrywkę siatkarz gospodarzy, raz - gości. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszym secie mieliśmy aż 16 błędów w polu serwisowym! Mimo to spotkanie oglądało się całkiem nieźle, bo dramaturgii nie zabrakło. ZAKSA bardzo dobrze rozpoczęła, prowadziła kilkoma punktami, lecz z czasem Resovia dogoniła wynik i ostatecznie dosyć niespodziewanie, patrząc na przebieg partii, wygrała 25:22.

To wyraźnie zdenerwowało gospodarzy, którzy od tego momentu przeważali. W trudnych chwilach ciężar zdobywania punktów brał na siebie Kevin Tillie, któremu Benjamin Toniutti nie bał się wystawiać trudnych piłek. Dużo dobrego wniósł także rezerwowy Sam Deroo, a Jurij Gładyr szalał w polu serwisowym. ZAKSA wygrała trzy kolejne sety i cały mecz 3:1, powiększając przewagę nad drugą w tabeli Resovią do trzynastu oczek. Warto też odnotować niezłe wejście z ławki Grzegorza Boćka, który także potrafił zachować zimną krew, a nie zawsze miał dobrze rozegraną piłkę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:21)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Kevin Tillie, Rafał Buszek, Dawid Konarski - Paweł Zatorski (libero) – Krzysztof Rejno, Grzegorz Bociek, Sam Deroo.

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Russell Holmes, Thomas Jaeschke, Bartosz Kurek, Jilien Lyneel, Lukas Tichacek - Krzysztof Ignaczak (libero) - Dominik Witczak, Olieg Achrem, Dmytro Paszycki, Fabian Drzyzga, Łukasz Perłowski.

20:23

Witamy w relacji na żywo z hiu 19. kolejki Plusligi! ZAKSA zmierzy się z Asseco Resovią.

20:30

W pierwszym meczu górą była ZAKSA, która wygrała w Rzeszowie 3:1. Kędzierzynianie w obecnych rozgrywkach przegrali tylko raz - z Lotosem Treflem Gdańsk. Czy ktoś zdoła ich zatrzymać?

20:38

ZAKSA - Resovia 1:1

Kurek czujny na siatce, bardzo ładnie przepchnął rywala.

20:39

ZAKSA - Resovia 2:2

Jeszcze szybko o składach:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Rejno, Konarski, Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Bociek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, libero: Zatorski, Banach.

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Perłowski, Penczew, Holmes, Witczak, libero: Wojtaszek, Ignaczak.

20:40

ZAKSA - Resovia 3:3

Na razie bardzo dużo prostych błędów z obu stron.

20:41

ZAKSA - Resovia 5:3

Konarski rozbija blok rzeszowian. Gospodarze szybko osiągają przewagę.

20:42

ZAKSA - Resovia 5:4

Atak z krótkiej piłki skończył Dryja.

20:43

ZAKSA - Resovia 6:4

Wysoka piłka do Tillie, który obił blok.

20:44

ZAKSA - Resovia 8:5

No i zatrzymany Kurek. Nie ma dzisiaj łatwo reprezentant Polski, bo ZAKSA przystąpiła do meczu na pełnym gazie.

20:45

ZAKSA - Resovia 9:5

ZAKSA niesamowice weszła w to spotkanie! Teraz z lewego skrzydła atak skończył nie kto inny jak Tillie.

20:47

ZAKSA - Resovia 11:7

Co za akcja! Gracze ZAKSY nie poddawali się do końca, choć wydawało się, że akcji nie wygrają. Musieli dwukrotnie wystawiać sposobem dolnym, a ostatecznie atak skończył Konarski.

20:49

ZAKSA - Resovia 11:8

W odpowiedzi świetny atak Lyneela z szóstej strefy.

20:51

ZAKSA - Resovia 13:9

Jaeschke bardzo pewnie zaatakował po skosie, ale po chwili zespuł zagrywkę.

20:51

ZAKSA - Resovia 13:10

Konarski wpadł w siatkę.

20:52

ZAKSA - Resovia 15:13

Dobra seria Resovii, która zdobywa trzeci punkt z rzędu! Wszystko zaczyna się od świetnej zagrywki Lyneela.

20:53

ZAKSA - Resovia 15:14

Podwójny blok zatrzymuje Konarskiego! I mamy czas dla ZAKSY, bo pozostał już tylko punkt przewagi.

20:55

ZAKSA - Resovia 15:15

Niesamowita akcja  Resovii! Co było ładniejsze: obrona, wystawa czy atak Lyneela? Tak czy siak mamy remis!

20:55

ZAKSA - Resovia 16:15

Lyneel wyrzucił piłkę w aut, ale i tak jego seria była niesamowita! Resovia wróciła do gry.

20:56

Czekamy na pierwszą wideoweryfikację, bo Kurek twierdzi, że zaatakował po bloku.

20:56

ZAKSA - Resovia 16:16

Miał rację, punkt dla gości.

20:58

ZAKSA - Resovia 17:17

Szybka piłka do Kurka, atak po bloku i punkt dla Resovii. Czy tak będzie wyglądał przebieg tego seta? Punkt za punkt do końca?

20:58

ZAKSA - Resovia 17:18

Kolejna świetna i długa akcja - ostatecznie zakończona autowym atakiem Buszka.

20:59

ZAKSA - Resovia 18:18

Kontra Resovii, ale Kurek w trudnej sytuacji zaatakował w dolną część siatki.

21:00

ZAKSA - Resovia 19:19

Obie drużyny po kolejnym błędzie w polu serwisowym.

21:00

ZAKSA - Resovia 19:20

Kurek bez kompleksów! Większość pilek jest do niego, a on nie zawodzi.

21:01

ZAKSA - Resovia 19:21

Ależ serwis! Dryja daje Resovii dwupunktowe prowadzenie.

21:02

ZAKSA - Resovia 20:21

Wiśniewski najpierw skończył, a teraz serwuje.

21:02

ZAKSA - Resovia 20:22

I wyrzucił w aut.

21:03

ZAKSA - Resovia 21:22

Goście odpowiadają tym samym. Mnóstwo błędów w pierwszym secie.

21:03

ZAKSA - Resovia 21:23

Konarski zaserwował... w siatkę.

21:04

ZAKSA - Resovia 22:23

Zmiana zadaniowa - Grzegorz Bociek w polu serwisowym!

21:04

ZAKSA - Resovia 22:24

I zaserwował w siatkę.

21:05

ZAKSA - Resovia 22:25

Konarski zatrzymany! Biorąc pod uwagę początek seta, mała niespodzianka! Resovia prowadzi 1:0.

21:09

ZAKSA - Resovia 0:1, 0:0

W pierwszej partii oba zespoły zepsuły aż 16 zagrywek. To mocno obniża poziom tego spotkania, który i tak jest bardzo wysoki!

21:10

ZAKSA - Resovia 0:1, 2:1

I znowu Kurek sygnalizował, że jego atak był po bloku, ale ostatecznie decyzja sędziów pozostaje niezmienna.

21:11

ZAKSA - Resovia 0:1, 3:2

I znowu to samo... Tichacek zaserwował w aut.

21:11

ZAKSA - Resovia 0:1, 4:2

Potężny atak Lyneela podbity, a Tillie wzorowo zakończył kontrę.

21:12

ZAKSA - Resovia 0:1, 5:3

Bardzo duży aut po ataku Kurka. Szukał rąk, ale ich nie znalazł...

21:13

ZAKSA - Resovia 0:1, 6:4

Walczy Kurek, walczy Resovia. Ładny atak po bloku.

21:14

ZAKSA - Resovia 0:1, 7:4

Bardzo sprytnie na siatce zachował się Gładyr.

21:15

ZAKSA - Resovia 0:1, 7:5

A Kurek wykorzystał swoje warunki, by zakończyć kolejną akcję! Na razie nie wstrzymuje ręki.

21:16

ZAKSA - Resovia 0:1, 8:5

I kończy Buszek. ZAKSA prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

21:17

ZAKSA - Resovia 0:1, 10:5

Trzeci punkt z rzędu dla ZAKSY. Do dobrej gry gospodarzy dochodzą też proste błędy gości. Najwyższe prowadzenie jakiejkolwiek drużyny w tym meczu.

21:18

ZAKSA - Resovia 0:1, 11:5

Dziwne wystawy do Kurka, który zresztą i tak sobie nie poradził, mając nawet pojedynczy blok! Nic nie wychodzi Resovii.

21:19

ZAKSA - Resovia 0:1, 12:5

Tillie w roli rozgrywającego, długa akcja i... punkt dla ZAKSY.

21:20

ZAKSA - Resovia 0:1, 13:6

Jedna z pierwszych takich prób ZAKSY w tym meczu. Pipe i przewaga utrzymana.

21:20

ZAKSA - Resovia 0:1, 14:6

Złe wystawy i nieskuteczny Kurek. Drzyzga zmienia Tichacka.

21:22

ZAKSA - Resovia 0:1, 15:7

Na pełnej szybkości przemieszczał się Wiśnowski i popisał się efektownym atakiem ze środka!

21:23

ZAKSA - Resovia 0:1, 16:7

Lyneel podbity, Achrem - w aut. No i dlatego ZAKSA prowadzi aż dziewięcioma punktami.

21:25

ZAKSA - Resovia 0:1, 16:8

Jeden z niewielu błędów ZAKSY. Tillie wyrzucił piłkę daleko za parkiet.

21:27

ZAKSA - Resovia 0:1, 16:11

Sprytnie chciał to załatwić Konarski... ale wpadł w siatkę.

21:29

ZAKSA - Resovia 0:1, 17:11

Dziwna sytuacja. Witczak miał prostą sytuację, ale stopą trącił siatkę.

21:31

ZAKSA - Resovia 0:1, 18:11

Resovia się zbliżyła, ale po chwili ZAKSA znowu odskoczyła.

21:32

ZAKSA - Resovia 0:1, 19:11

Witczak zatrzymany na lewym skrzydle.

21:32

ZAKSA - Resovia 0:1, 19:12

Kurek w końcu z punktem! Uderzył potężnie w blok i mógł cieszyć się z przełamania złej serii.

21:33

ZAKSA - Resovia 0:1, 20:12

Lyneel zaserwował w siatkę.

21:33

ZAKSA - Resovia 0:1, 20:13

Kurek wysoko złapał piłkę i skończył atak, choć gospodarze powinni lepiej popracować w defensywie.

ZAKSA - Resovia 0:1, 22:17

Achrem postraszył zagrywką, przez co Konarski miał bardzo trudną piłkę. Atakował po chwili po raz drugi, ale przekroczył linię środkową, do tego wpadł w siatkę, ale trzeba przyznać, że dostał po raz kolejny postawiony w trudnej sytuacji, bo nie miał żadnego pola manewru.

21:38

ZAKSA - Resovia 0:1, 23:17

Lyneel twierdzi, że piłka po jego bloku znalazła się w boisku. Skończyło się jednak na protestach. Punkt dla ZAKSY.

21:38

ZAKSA - Resovia 0:1, 24:18

Punkt za punkt, a raczej - błąd za błąd w polu serwisowym. Piłka setowa dla ZAKSY.

21:39

ZAKSA - Resovia 0:1, 24:19

Wiśniewski solidarny z resztą, a więc zepsuł zagrywkę.

21:39

ZAKSA - Resovia 1:1, 25:19

Tichacek nie chciał się wyróżniać... więc też popsuł serwis. Set dla ZAKSY!

21:45

ZAKSA - Resovia 1:1, 1:1

Jaeschke zaczyna od dobrego ataku, to zdecydowanie przyda się rzeszowianom.

21:45

ZAKSA - Resovia 1:1, 2:1

Wiśniewski odpowiada atakiem ze środka.

21:45

ZAKSA - Resovia 1:1, 4:2

Dryja zatrzymany na środku! Ładnie przemieścił się Gładyr.

21:46

ZAKSA - Resovia 1:1, 5:2

Kurek daleko w aut! Bardzo szybko rośnie przewaga gospodarzy.

21:48

ZAKSA - Resovia 1:1, 6:3

Ładna komunikacja między Toniuttim a Gładyrem! Punkt tego drugiego i ZAKSA nie zwalnia tempa.

21:48

ZAKSA - Resovia 1:1, 6:4

Buszek atakuje w aut.

21:49

ZAKSA - Resovia 1:1, 7:4

Kolejny autowy serwis - tym razem zrobił to Dryja.

21:50

ZAKSA - Resovia 1:1, 8:4

ZAKSA prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

21:51

ZAKSA - Resovia 1:1, 8:5

Ładnie teraz obrocił Paszycki. Miał sporo szczęścia, bo piłka przetoczyła się po taśmie, ale i tak warto go pochwalić.

21:51

ZAKSA - Resovia 1:1, 8:6

Dłuższa wymiana w końcu dla Resovii!

21:52

ZAKSA - Resovia 1:1, 8:7

Buszek zatrzymany na lewym skrzydle! Blok jednak przewidział jego ruch i go powstrzymał.

21:53

ZAKSA - Resovia 1:1, 8:8

Jaeschke wyrównuje! A przecież ZAKSA prowadziła już czteroma punktami.

21:53

ZAKSA - Resovia 1:1, 9:8

Toniutti kiwnął, Paszycki się zorientował, ale i tak punkt na koncie zapisali gospodarze.

21:54

ZAKSA - Resovia 1:1, 9:9

Kurek przełamał ręce blokujących ZAKSY.

21:55

ZAKSA - Resovia 1:1, 11:10

Ten sam scenariusz, Kurek znowu przełamał ręce blokujących.

21:56

ZAKSA - Resovia 1:1, 12:10

Tillie kiwnął w środek, a siatkarze Resovii jeszcze wpadli w siatkę.

ZAKSA - Resovia 1:1, 16:13

Z wielkim poświęceniem zagrali rzeszowianie, podbili nawet piłkę nogą, ale koniec końców w siatkę wpadł Lyneel. A było blisko bardzo ładnego punktu dla gości! A tak ZAKSA prowadzi na drugiej przerwie technicznej.

22:02

ZAKSA - Resovia 1:1, 16:15

Paszycki ładnie przyczaił się na środku! Resovia wraca do gry.

22:02

ZAKSA - Resovia 1:1, 17:16

Ściągnął piłkę Kurek, ale zdołał zdobyć punkt.

22:03

ZAKSA - Resovia 1:1, 18:17

A Sam Deroo psuje zagrywkę...

22:06

ZAKSA - Resovia 1:1, 19:19

Kurek postraszył zagrywką, a sędziowie... odgwizdali nieczyste odbicie Deroo, który długo nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Trener gospodarzy prosi o przerwę.

22:06

ZAKSA - Resovia 1:1, 20:19

Tillie mimo bloku wygrał pojedynek na siatce.

22:07

ZAKSA - Resovia 1:1, 21:19

Tillie bohaterem? Drugi atak z rzędu skończony, tym razem zaatakował mocniej, po prostej i o czas prosi Andrzej Kowal.

22:08

ZAKSA - Resovia 1:1, 22:19

Ależ bomba Boćka! W sam narożnik, lepiej się nie dało zaatakować

22:09

ZAKSA - Resovia 1:1, 22:20

Jaeschke wybija piłkę po bloku daleko w aut.

22:09

ZAKSA - Resovia 1:1, 23:20

A teraz Jaeschke zepsuł zagrywkę.

22:10

ZAKSA - Resovia 1:1, 24:21

Piłka setowa dla ZAKSY po bardzo przytomnym ataku Deroo, który mógł tylko obić piłkę po bloku. I zrobił to doskonale.

22:10

ZAKSA - Resovia 1:1, 24:22

Kurek przedłuża nadzieje gości.

22:11

ZAKSA - Resovia 2:1, 25:22

Set musiał oczywiście zakończyć się błędem na zagrywce. Pomylił się Drzyzga, ZAKSA prowadzi 2:1!

22:16

ZAKSA - Resovia 2:1, 1:2

Bociek zaczyna od błędu w ataku.

22:17

ZAKSA - Resovia 2:1, 2:3

Sam Deroo ładnie zaatakował z lewego skrzydła, bo mimo pojedynczego bloku to nie była łatwa sytuacja. A tutaj mamy dla Was akcję z pierwszego seta. Bardzo nietypową akcję!

Konarski efektownie kończy akcję kuriozum! Nic tutaj nie szło jak powinno!

22:19

ZAKSA - Resovia 2:1, 3:5

Rośnie przewaga Resovii, ale po przerwie na żądanie z zagrywki nie trafił Kurek. Dzisiaj rozegrano też inne spotkania, sprawdźcie wyniki!

PlusLiga: PGE Skra wygrywa z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku!

22:21

ZAKSA - Resovia 2:1, 4:6

Podbity Kurek, wysokie rozegranie do Boćka, który ładnie wykręcił nagarstkiem, dzięki czemu piłka po zderzeniu blokiem wyszła na aut.

22:22

ZAKSA - Resovia 2:1, 6:7

Wzorowe przyjęcie Zatorskiego, co wyrzkoystał duet Toniutti-Wiśniewski.

22:23

ZAKSA - Resovia 2:1, 6:8

Resovia z prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej.

22:24

ZAKSA - Resovia 2:1, 7:8

Wydawało się, że nie był to czysty atak Boćka, ale najważniejsze dla ZAKSY, że piłka trąciła dłonie Kurka.

22:25

ZAKSA - Resovia 2:1, 7:9

Żółta kartka dla Toniuttiego. Cała ZAKSA myślała, że Kurek nieczysto odbił piłkę, lecz sędzia puścił grę.

22:26

ZAKSA - Resovia 2:1, 9:9

I mamy już remis. Taki scenariusz będzie chyba obowiązywał do końca seta.

22:28

ZAKSA - Resovia 2:1, 9:10

Blok nie dał rady Kurkowi. Potężny atak reprezentanta Polski!

22:28

ZAKSA - Resovia 2:1, 10:10

Ależ zepsuł to Paszycki! To musiał być punkt, takie przechodzące piłki się wykorzystuje.

ZAKSA - Resovia 2:1, 13:10

Co za akcja! Mnóstwo było przypadku, kiwek, a skończyło się punktem dla ZAKSY.

ZAKSA - Resovia 2:1, 16:12

I kolejny błąd na zagrywce, tym razem Achrem. Dobra sytuacja ZAKSY.

22:34

ZAKSA - Resovia 2:1, 16:13

Lyneel poradził sobie z podwójnym blokiem.

22:35

ZAKSA - Resovia 2:1, 18:14

Na kłopoty Tillie! Kapitalny atak Francuza.

22:37

ZAKSA - Resovia 2:1, 18:15

Dobrze przesunął się Gladyr, co wykorzystał Lyneel. Miał więcej miejsca i skutecznie obił ręce Boćkowi.

22:37

ZAKSA - Resovia 2:1, 19:15

Tillie po bloku!

22:38

ZAKSA - Resovia 2:1, 20:15

Kontra ZAKSY, Gladyr kończy ze środka. Czy ktoś powstrzyma ZAKSĘ?!

22:38

ZAKSA - Resovia 2:1, 20:16

Błąd na zagrywce. A teraz Lyneel musi pokusić się o dłuższą serię.

22:39

ZAKSA - Resovia 2:1, 21:16

Nic z tego, z szóstej strefy kończy Deroo.

22:39

ZAKSA - Resovia 2:1, 21:17

Dryja kończy ze środka.

22:40

ZAKSA - Resovia 2:1, 21:18

Gładyr nieskuteczny, a wystawę miał znakomitą...

ZAKSA - Resovia 2:1, 23:19

To był ważny moment. Kurek pojawił się w polu serwisowym i... zepsuł. Dwa punkty dzielą ZAKSĘ od kolejnej wygranej.

22:42

ZAKSA - Resovia 2:1, 23:20

A teraz na zagrywce Achrem.

22:43

ZAKSA - Resovia 2:1, 24:20

Achrem trafił, ale ZAKSA sobie poradziła. Toniutti szybko rozegrał do Deroo i gospodarze mają piłkę meczową! Deroo na zagrywce.