1 liga: Cudu nie będzie! Dolcan Ząbki nie wystartuje w rundzie rewanżowej

Piłka nożna
1 liga: Cudu nie będzie! Dolcan Ząbki nie wystartuje w rundzie rewanżowej
fot.Cyfrasport

Czarny scenariusz sprawdził się w przypadku pierwszoligowego podwarszawskiego klubu Dolcanu Ząbki. Komentator Polsatu Sport Leszek Bartnicki za pośrednictwem Twittera poinformował, że piłkarze Dolcanu Ząbki chcą rozwiązać kontrakty, a zespół nie ma już w zasadzie żadnych szans na grę w 1 lidze w rundzie wiosennej.

O problemach finansowych w klubie z Ząbek pisze i mówi się już od dłuższego czasu. Kłopoty drużyny prowadzonej przez Dariusza Dźwigały są związane z fatalną sytuacją finansową firmy deweloperskiej Dolcan, która jest głównym sponsorem oraz właścicielem klubu.

 

Władze miasta na czele z burmistrzem obiecały wesprzeć finansowo klubu, ale w czwartek rano piłkarze nie przystali na zaproponowane warunki. Zwodnicy czekają już tylko na rozwiązanie kontraktów. Wszystko wskazuje na to, że Dolcan nie wystąpi w pierwszoligowych rozgrywkach i będzie zmuszony ogłosić upadłość klubu.

 

Dolcan Ząbki po 19. kolejkach 1 ligi plasował się na szóstym miejscu. Podopieczni Dariusza Dźwigały obok Zawiszy Bydgoszcz byli najskuteczniejszym zespołem na zapleczu Ekstraklasy (strzelili 37 goli). Zespół z Ząbek liczył się w grze o awans. Strata do Wisły Płock, która jest liderem wynosiła siedem "oczek".

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze