LCS: H2k lepsze od Fnatic

E-sport

H2k Gaming z Jankosem i Vanderem w składzie wygrało w pierwszym meczu siódmego tygodnia EU LCS z Fnatic. Na początkowym etapie gry to drużyna Fnatic miała delikatną przewagę, ale świetny baron steal w wykonaniu Jankosa odwrócił przebieg całej rozgrywki.

Na początku meczu to Fnatic zdobyło przewagę dzięki wygranej potyczce na dolnej alei. Febiven użył ulti Gangplanka, a Gamsu przeteleportował się na bot lane żeby stworzyć przewagę dla swojej drużyny. W 27 minucie drużynie Fnatic (za sprawą świetnego zagrania Spirita) udało się złapać osamotnionego Forg1vena i rozpocząć zdobywanie wzmocnienia barona.

Jednak po drugiej stronie czekał już świetnie przygotowany Jankos. Polski jungler – grający w tym meczu jako Nidalee – wskoczył w 5 przeciwników, ukradł im barona swoim porażeniem i uszedł z życiem w oczekiwaniu na następne walki. W 28 minucie było 8-3 dla Fnatic, ale to drużyna z Polakami w składzie miała przewagę w złocie. H2k zniszczyło więcej wież przeciwników i miało większą kontrolę nad wizją na mapie.

Gra zakończyła się w 38 minucie po zdobyciu drugiego barona przez H2k. W ostatnim teamfighcie świetnie zachował się Vander, który przyjął mnóstwo obrażeń na tarcze Brauma, co pozwoliło jego kolegom z drużyny wykończyć pozbawioną siły ognia drużynę Fnatic.

W następnym meczu H2k zagra o 19:00 z Giants Gaming, a Fnatic zmierzy się o 21:00 z Team ROCCAT.