Crawford i Lundy w limicie. Transmisja walki w Polsacie Sport

Sporty walki

Terence Crawford (27-0, 19 KO) i Henry Lundy (26-5-1, 13 KO) - bohaterowie walkie wieczoru na gali w Nowym Jorku - zmieścili się w limicie kategorii super lekkiej 140 funtów, czyli 63,5 kilograma. Walka o pas WBO o 3.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Cięższy okazał się Crawford, który wniósł na wagę 139,2 funta przy 138,2 funtach rywala. Zdecydowanym faworytem jest panujący czempion, który przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego pasa WBO w kategorii super lekkiej, który wywalczył w kwietniu 2015 roku po znokautowaniu Thomasa Dulorme'a (KLIK). Crawford zarobi za pojedynek z Lundym prawie 10 razy więcej niż rywal (1,2 miliona dolarów vs 150 tysięcy dolarów).

Między pięściarzami iskrzyło już na ostatniej konferencji przed walką, kiedy to Crawford nie wytrzymał i po kolejnych słowach pretendenta po prostu go odepchnął. Zawodników szybko rozdzielono, a mistrz szybko przeprosił za impulsywne zachowanie. W walce poprzedzającej starcie wieczoru zmierzą się niepokonani na zawodowych ringach - Felix Verdejo (19-0, 14 KO) i William Silva (23-0, 14 KO). Będzie to pojedynek w kategorii lekkiej: ten pierwszy wniósł na wagę 135 funtów, a drugi - 134,4.

 

 

 

Transmisja gali o 3.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze