H2k znowu bez zawodnika? Forg1ven z powołaniem do wojska.

E-sport
H2k znowu bez zawodnika? Forg1ven z powołaniem do wojska.

Konstantinos "Forg1ven" Tzourtzio powiedział w wywiadzie pomeczowym po spotkaniu z Fnatic, że otrzymał powołanie do greckiej armii i nie będzie mógł kontynuować gry w EU LCS.

"Dzisiaj po obudzieniu otrzymałem list z greckiej armii, w którym jest napisane, że muszę rozpocząć służbę pod koniec marca" – powiedział Forg1ven w emocjonalnym wywiadzie po wygranej H2k nad Fnatic – "To oznacza, że być może znowu strace możliwość występów w regularnym sezonie i playoffach. Myślami byłem poza grą, bo to drugi raz gdy przydarza mi się taka sytuacja".

 

Forg1ven nawiązywał do kary, którą otrzymał jeszcze jako zawodnik Gambit Gaming. Pod koniec letniego splitu EU LCS w 2015 roku grecki ADC był toksyczny podczas gier w kolejce solo, więc nie mógł grać w Gambit Gaming w letnich playoffach.

 

Forg1ven dołączył do H2k Gaming przed rozpoczęciem tego sezonu i grał w każdej z 13 gier H2k. Byłymi drużynami zawodnika są SK Gaming i Gambit Gaming. Gdyby Forg1ven służył w wojsku od począku marca, to przegapiłby cały letni split LCS i Mistrzostwa Świata w 2016 roku.

 

ENGWith limited knowledge i have at least until this very moment, its highly unlikely that there is a long term...

Posted by Forg1ven247 on 25 luty 2016

 

H2k Gaming straciło swojego mid lanera, Yoo "Ryu" Sang-ooka wcześniej w tym sezonie. Koreańczyka zastępował Marcin "SELFIE" Wolski, a trener drużyny pr0lly zapewnił, że drużyna będzie walczyć o Greka podobnie jak o Koreańczyka. "To będzie kosztowało nas wiele nieprzespanych nocy, ale zrobimy wszystko co możliwe żeby sytuacja wyjaśniła się pozytywnie – tak jak w przypadku Ryu'ego" – powiedział trener drużyny.

 

Forg1ven ma 7.06 KDA z większością meczów rozegranych jako Corki i 100% win ratio jako Lucian. H2k zajmuje (wraz z dwiema innymi drużynami) pierwsze miejsce w EU LCS z bilansem 10-3. Dzisiaj drużyna Jankosa i Vandera zmierzy się z Giants Gaming.

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie