Dolcan Ząbki oficjalnie wycofał się z rozgrywek 1 ligi

Piłka nożna
Dolcan Ząbki oficjalnie wycofał się z rozgrywek 1 ligi
fot. Cyfrasport

W piątek Dolcan Ząbki wysłał do Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej pismo, w którym władze klubu poinformowały o wycofaniu drużyny z rozgrywek 1 ligi. Przyczyną tej decyzji były sprawy finansowe.

Po rundzie jesiennej obecnego sezonu klub z Ząbek zajmował szóste miejsce w pierwszoligowej tabeli (siedem punktów straty do lidera - Wisły Płock), jednak teraz został przesunięty na ostatnią pozycję, a wszystkie mecze pozostałe do rozegrania uznane będą za walkowery. W przyszłym sezonie klub będzie mógł wystartować w rozgrywkach trzeciej ligi.

 

Od dłuższego czasu kłopoty finansowe drużyny spod Warszawy nie były tajemnicą, a przyczyniła się do niej fatalna sytuacja firmy deweloperskiej Dolcan, która jest głównym sponsorem oraz właścicielem klubu. Ząbkowianie walczyli od kilku miesięcy o pozyskanie sponsorów, władze miasta obiecały drużynie wsparcie, ale okazało się ono niewystarczające, by drużyna mogła przystąpić do wiosennej części rozgrywek. Podopieczni trenera Dariusza Dźwigały otrzymali zgodę na szukanie nowych klubów.

 

Dolcan Ząbki na drugim poziomie rozgrywek występował w sezonach 1996/97, 2000/01 oraz nieprzerwanie od sezonu 2008/09. Największym sukcesem klubu było 3. miejsce w 1 lidze w sezonie 2013/14, Dolcan został wówczas wyprzedzony w tabeli tylko przez GKS Bełchatów i Górnika Łęczna, a zawodnik ekipy z Ząbek - Dariusz Zjawiński wywalczył tytuł króla pierwszoligowych strzelców (21 bramek).

RM, Polsat Sport, laczynaspilka.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze