PŚ w judo: Bez Polaków w Pradze

Sporty walki
PŚ w judo: Bez Polaków w Pradze
fot. PAP

Maciej Sarnacki (+100 kg) i Łukasz Błach (81 kg) nie wystąpią w zawodach Pucharu Świata w Pradze (27-28 lutego), ale po rocznej przerwie do judo wraca piąty zawodnik igrzysk olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodnik (66 kg).

"Sarnacki ma już praktycznie zapewnioną kwalifikację olimpijską i szykuje się do turnieju Grand Prix, który za miesiąc odbędzie się w Tbilisi. Błacha z udziału w rywalizacji w stolicy Czech wyeliminowała zaś kontuzja kolana. Do drużyny narodowej wraca natomiast Zagrodnik" - powiedział PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Adam Maj.

 

Adamek vs Molina: Pierwsza wymiana zdań!

 

Uczestnicy igrzysk w Rio de Janeiro zostaną wyłonieni na podstawie rankingu. Na dziś pewny występu jest Sarnacki, zaś z tzw. puli kontynentalnej Aleksander Beta (66 kg), który jest w składzie na zawody w Pradze. "Poza Sarnackim, najbliżej wyjazdu na olimpiadę są Beta i Damian Szwarnowiecki (73 kg). W ten weekend muszą awansować co najmniej do finału swoich kategorii wagowych, bo trzecie czy piąte miejsce w Pucharze Świata daje im niewiele punktów. Za wygraną otrzymaliby 100, a za drugą pozycję 60. Kiedy rozmawiałem z nimi w Cetniewie, mówili, że zdają sobie sprawę z obecnej sytuacji i widziałem ich bojowe nastawienie" - dodał Maj.

 

W dniach 27-28 lutego kobieca kadra narodowa będzie startować w PŚ w Warszawie.

seb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie