Atletico górą w derbach Madrytu. Real stracił szanse na tytuł

W szlagierowym meczu Primera División, którym były derby stolicy, Real Madryt po zaciętym meczu przegrał na Estadio Santiago Bernabéu z Atletico Madryt 0:1. To był niezwykle ważny mecz w kontekście walki o mistrzostwo z Barceloną. Porażka "Los Blancos" na dobre eliminuje ich z walki o mistrzostwo.

Przed meczem goście sobotnich derbów mieli na swoim koncie 55 punktów i plasowali się na drugim miejscu w tabeli, z kolei "Królewscy" zgromadzili punkt mniej. Oba zespoły traciły odpowiednio po osiem i dziewięć punktów do ekipy Barcelony. Ponieważ sezon powoli zbliża się do końca drużyny z Madrytu nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w żadnej z 13 pozostałych kolejek.

Real Madryt zrezygnuje z Bale'a?!

W pierwszym meczu na Vicente Calderón padł remis, wynik otworzył w 9. minucie Karim Benzema. Gospodarze mogli szybko wyrównać, ale rzutu karnego nie strzelił Antoine Griezmann. Przed przerwą gola na 1:1 strzelił Luciano Vietto.

Gospodarze zagrali bez kontuzjowanych Garetha Bale'a oraz Marcelo. W pierwszym składzie wyszedł Karim Beznema, który zdążył wyleczyć uraz. W składzie Atletico zabrakło Tiago i Stefana Savicia, ale do składu powrócił José Giménez, który zagrał od pierwszej minuty.

Porażka z Atletico znacznie zaniżyła wspaniałe statystyki strzeleckie "Królewskich", którzy w dziewięciu poprzednich występach zanotowali średnią ponad 2,5 gola na jedno spotkanie. Z drugiej strony goście podtrzymali opinie, że są drużyną, której bardzo ciężko strzelić gola. W ostatnich dziesięciu meczach podopieczni Diego Simeone stracili zalededwie dwie bramki. Co się tyczy najnowszej historii derbowych potyczek w Madrycie, w ostatnich dwunastu meczach "Rojiblancos" przegrali tylko jeden taki mecz.

Już w 2. minucie niecelny strzał na bramkę strzeżoną przez Jana Oblaka oddał Cristiano Ronaldo. Jak się później okazało obiecujący początek nie zapowiadał otwartej i ofensywnej gry. Piłkarze obydwu drużyn starali się nie popełniać indywidualnych błędów i byli bardzo czujni oraz skoncentrowani. W 18. minucie kibice obejrzeli dobrą akcję Realu, którą strzałem głową skończył Raphael Varane, jednak piłka minęła słupek o dobre kilka metrów. W 31. minucie Diego Godin sfaulował przed polem karnym Benzemę, sędzia podyktował rzut wolny, do którego podszedł Ronaldo. Portugalczyk oddał bardzo mocny strzał, ale w sam środek bramki. W 40. minucie w końcu odważniej zaatakowali goście. Swoich sił próbował Antoine Griezmann, ale jego strzał świetnie obronił Keylor Navas, który dwie minuty później ponownie potwierdził swoją wartość broniąc strzał Koke. Gwizdy żegnały piłkarzy schodzących na przerwę. W pierwszej części gry oba zespoły zdołały stworzyć po jednej dogodnej okazji bramkowej.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Real atakował, a Atletico czekało na swoją szansę i w końcu się jej doczekało. Griezmann po świetnym zagraniu Luisa oddał bardzo precyzyjny strzał w róg bramki. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataku, ale pewne siebie Atletico grało jeszcze lepiej w obronie broniąć się niemal całym zespołem. W 68. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Ronaldo, który oddał strzał głową, ale trafił w środek bramki, gdzie stał Jan Oblak. Przewaga Realu rysowała się coraz wyraźniej, ale świetnie w bramce spisywał się Oblak. W 76. minucie w polu karnym faulowany był Danilo, ale sędzia nie pokazał na "wapno". "El Atleti" bronili się na własnej połowie i ostatecznie udało im się dowieźć skromne zwycięstwo Do końca meczu.

Real Madryt - Atletico Madryt 0:1 (0:0)

Bramka: Griezmann 53

Real: Navas, Ramos, Danilo, Carvajal, Varane, Modrić, Kroos, Rodriguez (Vazquez 57'), Isco (Jese 70'), Ronaldo, Benzema (Mayoral 46')

Atletico: Oblak, Juanfran, Gimenez, Godin, Luis, Niguez, Gabi, Fernandez (Kranevitter 77'), Koke, Griezmann, F.Torres (Correa 81')

Żółte kartki: Godin 31', Luis 37', Correa 90+1 - Ramos 90+2, Carvajal 90+1

Sędzia: Carlos Clos Gomez