Bundesliga: Lewandowski znów strzelił gola Wolfsburgowi!

Robert Lewandowski znów będzie się śnił po nocach piłkarzom VfL Wolfsburg, chociaż tym razem strzelił im "tylko" jednego gola. Reprezentant Polski, który rozegrał 90 minut, ma na swoim koncie już 23 trafienia w rozgrywkach ligowych. Bayern Monachium pokonał "Wilki" 2:0 w hicie 23. kolejki Bundesligi.

Jesienny mecz Bayernu Monachium i VfL Wolfsburg przeszedł do historii, dzięki pięciu golom "Lewego" w ciągu dziewięciu minut. Trener Josep Guardiola jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zwracał uwagę, że powtórzenie tego wyczynu to mission impossible. - To jest niemożliwe. Nie da się tego raz jeszcze dokonać - powiedział Hiszpan.

Pierwsza połowa zawiodła... Piłkarze stworzyli mało sytuacji bramkowych i z boiska wiało nudą. Mecz rozkręcił się po przerwie. Goście otworzyli wynik w 67. minucie. Strzał Polaka został zablokowany przez obrońcę, jednak do spadającej piłki dopadł Kingsley Coman i pokonał bramkarza uderzeniem z pierwszej piłki. Kilka minut później Lewandowski także doczekał się swojego trafienia, wykorzystując zagranie Francka Ribery'ego.

Polak powinien mieć na swoim koncie nawet dwa gole. W 54. minucie skierował piłkę do siatki po podaniu Thomasa Muellera, jednak sędzia dopatrzył się spalonego, którego nie było!

Kapitan biało-czerwonych jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Ma o dwie bramki więcej od Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund. Gabończyk będzie miał szansę poprawić dorobek w niedzielę, gdy jego zespół podejmie Hoffenheim.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to cały mecz rozegrał jeszcze Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart). Artur Sobiech (Hannover 96) pojawił się na boisku w 88. minucie, natomiast Łukasz Załuska (SV Darmstadt 98) przesiedzieli 90 minut wśród rezerwowych.