Vexed pokonuje SK Gaming

E-sport
Vexed pokonuje SK Gaming

W inauguracyjnym meczu grupy C, rozgrywanym w ramach kwalifikacji offline do MLG Columbus, Vexed Gaming pokonało swojego rywala - SK Gaming wynikiem 16-10. Dzięki temu Polacy stoją przed szansą awansu do głównego turnieju. Warunkiem jest pokonanie formacji SPLYCE, z którą przyjdzie naszym rodakom zmierzyć się już dziś o godzinie 19:00.

Polska formacja Counter-Strike: Global Offensive - Vexed Gaming, zwyciężyła w swoim pierwszym meczu rozgrywanym w ramach kwalifikacji do MLG Columbus 2016. W grupie C przeciwnikiem polaków była znana duńska drużyna SK Gaming. Pojedynek odbywał się na mapie de_train. Reprezentanci naszego kraju bardzo dobrze rozpoczęli po stronie atakującej, czego wynikiem była dominacja w pierwszej części spotkania. Karol 'rallen' Rodowicz i jego kompani sprawnie rotowali pomiędzy bombsite'ami. Gracze SK Gaming nie byli w stanie narzucić własnego stylu gry. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 12-3.

 

Po zmianie stron polska ekipa wyraźnie osiadłą na laurach. Doświadczeni rywale wykorzystali ten fakt wygrywając aż siedem rund z rzędu. Dopiero przed końcem podopieczni Jakuba 'KubiK' Kubiaka obudzili się z zimowego snu i zwieńczyli dzieło zapisując ostatnie rundy na swoje konto. Końcowy rezultat 16-10 daje polskiemu zespołowi realną szansę na awans do głównego turnieju w USA. Nasi rodacy dzięki pierwszej wygranej mogą też ze spokojem podejść do dzisiejszego starcia z formacją SPLYCE, które planowo odbyć ma się o godzinie 19:00. Stawką jest uczestnictwo w Majorze, co dla kilku zawodników reprezentujących obecnie barwy Vexed pozostawało dotychczas w sferze marzeń. Można wiec spodziewać się, że biało-czerwoni dadzą z siebie dziś więcej niż 100 procent.

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze