Podobno selekcja jest już zamknięta, ale czy aby na pewno? Nie da się przecież ukryć, że opiekun kadry musi szukać rozwiązań kilku problemów. A te zaczynają się na środku obrony. Grają Kamil Glik i Michał Pazdan, ale po wyleczeniu kontuzji miejsca w tureckim Osmanlısporze nie ma Łukasz Szukała. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Thiago Cionka, który z etatowego gracza Serie B stał się etatowym rezerwowym w Serie A. Problemów z grą nie ma za to Wojciech Golla, który jest podstawowym obrońcą NEC Nijmegen. Plotka głosi, że to były zawodnik Pogoni może otrzymać szansę od Nawałki. Alternatyw jest więcej, bo u lidera Serie B pewne miejsce w składzie ma Bartosz Salamon. Powołanie otrzymywał już przecież Paweł Dawidowicz, ale to wciąż tylko Benfica B. Wielu widziałoby w kadrze Jarosława Fojuta, ale czy tak samo myśli selekcjoner? Na pewno nie myśli już o Mateuszu Miazdze.

 

Boniek: Miazga powiedział mi, że ma rozdartą duszę. Pytał, co ma robić

 

Mniej zmartwień jest w środku pomocy. Do zdrowia wracają Grzegorz Krychowiak i Krzysztof Mączyński, a w odwodzie są przecież Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty i Piotr Zieliński. Zwłaszcza ten ostatni imponuje ostatnio w barwach Empoli. A może do łask selekcjonera wróci Mateusz Klich, który w końcu regularnie gra w Kaiserslautern? Wróble ćwierkają, że możemy zobaczyć również zawodnika Cracovii Damiana Dąbrowskiego – świetna gra w destrukcji i uderzenie z dystansu – to jego atuty. 

 

Jak to leciało? Polska skrzydłowymi stoi? Tym razem nie do końca. Wciąż czekamy na najlepszą wersję Sławomira Peszki oraz większą liczbę minut Kamila Grosickiego i Jakuba Błaczykowskiego. Najlepiej w tym zestawieniu wypada zatem Bartosz Kapustka. Nawałka ostatnio często odwiedzał Włochy, a przecież w końcu regularnie gra Paweł Wszołek. Może on będzie rozwiązaniem tych problemów? Inne opcje: powrót do kadry podstawowego gracza Sankt Pauli Waldemara Soboty czy piłkarza Wolverhampton Michała Żyro. Choć akurat on zmaga się z kontuzja, a w Anglii był wystawiany w ataku, a nie w pomocy.

 

Teraz możemy tylko zgadywać czy selekcjoner uzna, że lepsze jest wrogiem dobrego i postawi na ludzi, z którymi pracował w eliminacjach czy jednak czymś nas zaskoczy i sprawdzi parę nowych nazwisk? Jeśli nie w kontekście Euro 2016 to może dalszej przyszłości? W końcu Adam Nawałka dba nawet o najdrobniejsze szczegóły.

 

Tego, kogo może powołać Adam Nawałka, dowiedz się oglądając materiał wideo.