Golla, Wszołek, Sobota – kogo powoła Adam Nawałka?

Piłka nożna
Golla, Wszołek, Sobota – kogo powoła Adam Nawałka?
fot. PAP

Cztery. Tyle sprawdzianów zostało Adamowi Nawałce przed startem finałów piłkarskich mistrzostw Europy. Jednak ostateczną kadrę selekcjoner musi ogłosić do 31 maja, a co za tym idzie na ewentualne eksperymenty ma zaledwie… 180 minut.

Podobno selekcja jest już zamknięta, ale czy aby na pewno? Nie da się przecież ukryć, że opiekun kadry musi szukać rozwiązań kilku problemów. A te zaczynają się na środku obrony. Grają Kamil Glik i Michał Pazdan, ale po wyleczeniu kontuzji miejsca w tureckim Osmanlısporze nie ma Łukasz Szukała. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Thiago Cionka, który z etatowego gracza Serie B stał się etatowym rezerwowym w Serie A. Problemów z grą nie ma za to Wojciech Golla, który jest podstawowym obrońcą NEC Nijmegen. Plotka głosi, że to były zawodnik Pogoni może otrzymać szansę od Nawałki. Alternatyw jest więcej, bo u lidera Serie B pewne miejsce w składzie ma Bartosz Salamon. Powołanie otrzymywał już przecież Paweł Dawidowicz, ale to wciąż tylko Benfica B. Wielu widziałoby w kadrze Jarosława Fojuta, ale czy tak samo myśli selekcjoner? Na pewno nie myśli już o Mateuszu Miazdze.

 

Boniek: Miazga powiedział mi, że ma rozdartą duszę. Pytał, co ma robić

 

Mniej zmartwień jest w środku pomocy. Do zdrowia wracają Grzegorz Krychowiak i Krzysztof Mączyński, a w odwodzie są przecież Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty i Piotr Zieliński. Zwłaszcza ten ostatni imponuje ostatnio w barwach Empoli. A może do łask selekcjonera wróci Mateusz Klich, który w końcu regularnie gra w Kaiserslautern? Wróble ćwierkają, że możemy zobaczyć również zawodnika Cracovii Damiana Dąbrowskiego – świetna gra w destrukcji i uderzenie z dystansu – to jego atuty. 

 

Jak to leciało? Polska skrzydłowymi stoi? Tym razem nie do końca. Wciąż czekamy na najlepszą wersję Sławomira Peszki oraz większą liczbę minut Kamila Grosickiego i Jakuba Błaczykowskiego. Najlepiej w tym zestawieniu wypada zatem Bartosz Kapustka. Nawałka ostatnio często odwiedzał Włochy, a przecież w końcu regularnie gra Paweł Wszołek. Może on będzie rozwiązaniem tych problemów? Inne opcje: powrót do kadry podstawowego gracza Sankt Pauli Waldemara Soboty czy piłkarza Wolverhampton Michała Żyro. Choć akurat on zmaga się z kontuzja, a w Anglii był wystawiany w ataku, a nie w pomocy.

 

Teraz możemy tylko zgadywać czy selekcjoner uzna, że lepsze jest wrogiem dobrego i postawi na ludzi, z którymi pracował w eliminacjach czy jednak czymś nas zaskoczy i sprawdzi parę nowych nazwisk? Jeśli nie w kontekście Euro 2016 to może dalszej przyszłości? W końcu Adam Nawałka dba nawet o najdrobniejsze szczegóły.

 

Tego, kogo może powołać Adam Nawałka, dowiedz się oglądając materiał wideo.

Mateusz Majak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie