PGNiG Superliga: MMTS przegrał w Legionowie

Piłka ręczna

W spotkaniu kończącym 20. kolejkę rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn piłkarze ręczni KPR RC Legionowo wygrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn 28:24. Tym zwycięstwem beniaminek ekstraklasy przybliżył się do czwartego miejsca w tabeli po fazie zasadniczej.

Przed spotkaniem obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli ekstraklasy, zajmując odpowiednio piąte (Legionowo) i czwarte (Kwidzyn) miejsce, z identycznym dorobkiem 19. punktów. Zwycięzca mógł więc przybliżyć się do czwartego miejsca w tabeli na koniec fazy zasadniczej. Faworytem spotkania byli goście, którzy w październiku,  w Kwidzyniu zdecydowanie ograli rywali 35:25.

Gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę, po kwadransie prowadzili 11:4, a na przerwę schodzili z zaliczką pięciu goli (14:9). Po przerwie wydawać się mogło, że ekipa z Legionowa ma wszystko pod kontrolą, po 40. minutach gry przewaga gospodarzy wzrosła do sześciu bramek. Przyjezdni jednak nie rezygnowali, zmniejszyli dystans i na dziesięć minut przed końcem meczu tracili do rywali już tylko trzy gole. Gospodarze nie pozwolili jednak szczypiornistom MMTS na więcej. Po czerwonej kartce dla Przemysława Rosiaka w 57. minucie meczu przy stanie 25:20 dla gospodarzy stało się jasne, że to podopieczni Roberta Lisa zgarną w tym meczu komplet punktów.

KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn 28:24 (14:9)

Najwięcej bramek: dla KPR - Witalij Titow 9, Tomasz Kasprzak 7, Paweł Gawęcki 6, dla MMTS - Mateusz Seroka 8, Grzegorz Szczepański 4