Patronat Ministra podkreśla rangę tej inicjatywy, a jej zasięg wygląda coraz bardziej obiecująco. Według danych, jakie spłynęły z narodowych federacji do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, 29 lutego w całej Europie, w jednosetowych meczach do 29 punktów piłkę siatkową odbijać będzie ponad 48000 osób - zawodowców i amatorów w każdym wieku. Wygląda też na to, że najwięcej zgłoszeń napłynęło z Polski.

 

Ze zgłoszeń jakie otrzymał PZPS wynika, że w naszym kraju czynny udział w "Jeden dzień więcej dla siatkówki" ma szansę wziąć kilkanaście tysięcy osób. W szczególny sposób włączyły się w nią Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

 

- Ten sport zyskuje w naszym kraju, jak najbardziej zasłużenie, miano dyscypliny narodowej. Możemy pokazać, że siatkówka jest dla każdego, niezależnie od wieku, płci i miejsca zamieszkania. Nie liczą się możliwości finansowe czy umiejętności techniczne. Wystarczą chęci - mówił Szef Projektu S.O.S. Waldemar Wspaniały.

 

W wielu przypadkach te chęci wykraczają daleko poza zorganizowanie meczu. W wielu ośrodkach zorganizowane zostaną całe turnieje, z różnorodnymi dodatkowymi atrakcjami, od konkursów plastycznych, przez konferencje po seanse filmowe (wszystkie oczywiście o tematyce siatkarskiej).