Euro 2016: Rumuni poszukują stadionu na mecze towarzyskie

Piłka nożna
Euro 2016: Rumuni poszukują stadionu na mecze towarzyskie
fot.PAP

Przygotowujący się do mistrzostw Europy piłkarze Rumunii mają w planach towarzyskie mecze z Litwą, Hiszpanią i Gruzją, ale nie wiedzą, gdzie je rozegrają. Straż pożarna nie wydała pozwolenia na wykorzystanie do tego celu Stadionu Narodowego w Bukareszcie.

Po pożarze w jednej ze stołecznych dyskotek 30 października ubiegłego roku, w którym zginęły 63 osoby, strażacy odmówili zgody na organizację meczów i innych imprez na największym stadionie kraju. Ich zastrzeżenia wzbudził rozsuwany dach, wykonany z materiałów nie posiadających homologacji i zamontowany bez odpowiednich pozwoleń.

 

Mogąca pomieścić 55 tys. widzów Arena Nationala została otwarta w 2011 roku. W 2012 gościła finał Ligi Europejskiej, w którym Atletico Madryt wygrało z Athletic Bilbao 3:0.

 

Rumuni rozważają przeniesienie meczów z Litwą (23 marca) i Hiszpanią (27 marca) do Klużu, ale stan boiska na tamtejszym stadionie jest fatalny. W poniedziałek gospodarze obiektu rozpoczęli wymianę murawy.

 

W mistrzostwach Europy (10 czerwca - 10 lipca) Rumunia zagra w grupie A z gospodarzem - Francją, Szwajcarią oraz Albanią.

 

Drużyna prowadzona przez Anghela Iordanescu będzie grupowym rywalem biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Mecz Rumunia - Polska zaplanowano na 11 listopada.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze