Kapitan GKS Katowice: Jesteśmy pewni siebie

Piłka nożna

Piłkarze GKS Katowice niedzielnym meczem u siebie z wiceliderem Arką Gdynia zaczną wiosenną część sezonu 1. ligi. „Przed wznowieniem rozgrywek jesteśmy dobrze przygotowani, zmotywowani i pewni siebie” – powiedział kapitan GKS Grzegorz Goncerz.

„Chcemy dobrze wystartować, powalczyć o trzy punkty nie tylko w niedzielnym spotkaniu, ale i w kolejnych, co pozwoli w niedalekiej przyszłości snuć plany o czymś więcej, niż rywalizacja na 1.ligowych boiskach” - dodał Goncerz najskuteczniejszy jesienią zawodnik GKS (10 goli).

 

Zadowolony z zimowych przygotowań jest trener katowiczan Jerzy Brzęczek.

 

„Dobrze ten czas przepracowaliśmy, pozytywne są wyniki sparingów (bez porażki w sześciu meczach). Jedyny minus to kontuzje Adriana Jurkowskiego i Tomasza Zahorskiego. Mam nadzieję, że jak najszybciej wrócą do treningów po zakończeniu rehabilitacji” – powiedział szkoleniowiec podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

 

W trakcie przerwy w rozgrywkach w katowickim klubie nie było wielkich zmian kadrowych. Lewego obrońcę Rafała Pietrzaka, który odszedł do Wisły Kraków, zastąpił wypożyczony z Piasta Gliwice Marcin Flis. Doszedł napastnik Tomasz Zahorski, mający na koncie 13 meczów i jednego gola w reprezentacji Polski, uczestnik Euro 2008, ostatnio grający w Charlotte Independence (trzecia liga USA).

 

„Wierzę w ten zespół. Myślę, że nasi piłkarze jesienią nie pokazali wszystkiego, co potrafią. Poza tym wielkie zmiany kadrowe nie zawsze przynoszą pozytywny skutek” – dodał Brzęczek.

 

GKS po 19 kolejkach zajmuje 7. miejsce w tabeli, mając 27 punktów.

 

W niedzielnym spotkaniu z Arką katowiczanie wystąpią w okazjonalnych koszulkach promujących akcję oddawania 1% z podatku na cele charytatywne, ze szczególnym uwzględnieniem trzech instytucji, z którymi współpracuje klub. Powierzchnie reklamowe z tyłu koszulek zostały wystawione na licytację.

 

„Myślę, że to fajny nośnik reklamowy, zważywszy na telewizyjną transmisję” – zauważył wiceprezes GKS Marcin Janicki.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze