Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem łodzianek.  Siatkarki Budowlanych już na początku tej odsłony wypracowały sobie przewagę (5:8), którą jeszcze powiększyły w środkowej części seta (12:16). W końcówce przyjezdne nie pozostawiły gospodyniom żadnych wątpliwości, a wynik seta na  17:25 ustaliła asem serwisowym Pavla Vincourova.  Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie (3:0), które długo utrzymywały przewagę (13:7, 15:11). Łodzianki goniły wynik i udało im się odrobić straty jeszcze przed drugą przerwą techniczną (15:15). Końcówka seta to jednak dominacja Mineralnych. Anna Grejman wywalczyła piłkę setową (24:18), a zepsuta zagrywka Gabrieli Polańskiej zakończyła seta.

Gospodynie wyrównały stan meczu, ale w kolejnym secie spóźniły się na parkiet (0:5, 3:8); później goniły wynik, po skutecznym ataku Kingi Hatali złapali kontakt z rywalkami (10:11). Riposta łodzianek była jednak błyskawiczna: dwoma asami serwisowymi popisała się Heike Beier i wynik znów był niekorzystny dla Mineralnych (10:15). Taką przewagę przyjezdne utrzymywały do końca seta, który zakończył się skutecznym atakiem Eweliny Brzezińskiej.  Czwarta odsłona była bardziej wyrównana od poprzednich. na pierwszej i drugiej przerwie punkt przewagi miały siatkarki z Muszyny (8:5, 16:15). Wyrównana walka trwałą do stanu 17:17, później inicjatywę przejęły łodzianki, które pewnie wygrały seta. Trzy decydujące punkty dla swej drużyny wywalczyła skutecznymi atakami Ewelina Brzezińska. MVP: Heike Beier

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 25:19, 20:25, 21:25)

Polski Cukier Muszynianka Enea: Anna Grejman, Maja Savic, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Sylwia Pelc, Julia Milovits - Aleksandra Krzos (libero) - Izabela Śliwa, Justyna Sosnowska, Natalia Skrzypkowska, Kinga Hatala, Karolina Szczygieł, Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Budowlani: Pavla Vincourova, Heike Beier, Sylwia Pycia, Daiana Muresan, Martyna Grajber, Gabriela Polańska - Dorota Medyńska (libero) - Julia Twardowska, Ewelina Tobiasz, Ewelina Brzezińska, Aleksandra Liniarska.

Pozostałe wyniki meczów 20. kolejki:

2016-02-26: Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)
2016-02-27: Developres SkyRes Rzeszów - PTPS Piła 0:3 (23:25, 22:25, 22:25)
2016-02-27: Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:12, 25:22, 25:16)
2016-02-27: Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:22, 25:8)
2016-02-28: PGE Atom Trefl Sopot - Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 21:25, 21:25).