Atletico się nie poddaje i goni Barcelonę

Po zwycięstwie w derbach Madrytu, piłkarze Atletico pewnie pokonali na własnym stadionie Real Sociedad 3:0. Podopieczni Diego Simeone tracą do prowadzącej FC Barcelony pięć punktów, ale mają o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla faworytów, bo już w ósmej minucie do własnej siatki trafił Diego Reyes. A jak Atletico strzela szybko gola, to niemal pewne jest, że spotkanie wygra. W dwudziestu sześciu meczach ligowych piłkarze Diego Simeone stracili zaledwie jedenaście goli! No, teraz można dopisać też dwudzieste siódme starcie, bo Real Sociedad nie dość, że nie zdobyło bramki, to nawet nie trafiło w światło bramki.

Tuż po przerwie gola strzelił Saul Niguez, a kwadrans później czternaste trafienie w lidze zanotował najlepszy strzelec Atletico - Antoine Griezmann. Co oznacza to zwycięstwo? Atletico jest drugie w tabeli, ma jeden mecz więcej od Barcelony i traci do niej pięć punktów. Ma też mecz więcej od Realu, nad którym ma aż siedem punktów przewagi. Walka o mistrzostwo Hiszpanii cały czas trwa, mimo że Katalończycy wydają się być nie do zatrzymania.

Atletico - Real Sociedad 3:0

Bramki: Reyes 8 (sam.), Saul 46, Griezmann 61 (rz.k.).

Atletico: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin (55 Hernandez), Filipe Luis - Koke, Gabi (76 Oliver Torres), Fernandez, Saul Niguez - Vietto, Griezmann (62 Angel Correa).

Real Sociedad: Rulli - Elustondo, Gonzalez Mikel, De La Bella, Litri (59 Vela) - Granero (59 Pardo), Reyes, Illarramendi - Bruma (82 Gonzalez Eneko), Jonathas, Prieto.

Żółte kartki: Fernandez - Jonathas, Granero.