Hat-trick Schuerrle, przełamanie Wolfsburga

Vfl Wolfsburg po dwóch meczach bez zwycięstwa w końcu zapisał na koncie trzy punkty. Wicemistrzowie Niemiec rozbili na wyjeździe Hannover 96 aż 4:0, a hat-trickiem popisał się Andre Schuerrle.

"Wilki" były oczywiście faworytami, ale Hannover w ostatniej kolejce przerwały serię siedmiu spotkań bez zwycięstwa w Bundeslidze! Zwycięstwo na terenie Stuttgartu mogło być znakiem na lepszą przyszłość, ale wicemistrzowie Niemiec szybko sprowadzili podopiecznych Thomasa Schaafa na ziemię. Jeszcze przed przerwą Andre Schuerlle przytomnym strzałem zdobył bramkę na 1:0. W drugiej połowie dołożył kolejne dwa trafienia, kompletując hat-tricka.

Wynik na 4:0 ustalił jeszcze Julian Draxler. Wolfsburg jest więc na ósmym miejscu w tabeli, podczas gdy Hannover okupuje ostatnią lokatę, tracąc sześć punktów do bezpiecznej strefy. W drugim wtorkowym meczu Ingolstadt zremisowało z FC Koeln 1:1. Na gola Lukasa Hinterseera odpowiedział Anthony Modeste. W 92 minucie na placy gry pojawił się Paweł Olkowski.