Leicester City gubi punkty u siebie. Czyste konto Boruca

Lider angielskiej Premier League Leicester City po szalonym meczu zremisował 2:2 z West Bromwich Albion. „Lisy” schodziły na przerwę prowadząc, ale po przerwie straciły gola z rzutu wolnego. Bournemouth z Arturem Borucem w składzie odniosło ważne zwycięstwo nad Southampton. Wygrana 2:0 pozwoliła ekipie Polaka awansować na 15. miejsce i oddalić się od strefy spadkowej.

Zespół Claudio Ranieriego po 11. minutach przegrywał z WBA po golu Salamona Rondona. Piłka trafiła po drodze w nogę Kasper Schmeichel, ale strzał Wenezuelczyka był na tyle silny, że wylądował w bramce. Kibice na King Power Stadium nie musieli zbyt długo czekać na wyrównanie. W 30. minucie Danny Drinkwater doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie pierwszej połowy Andy King wykorzystał sprytne dogranie Riyada Mahreza i wprawił w euforię kibiców Leicester.

Już pięć minut po przerwie do remisu doprowadził Craig Gardner, który pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Schmeichela. Po stracie gola ekipa Ranieriego rzuciła się do ataków. Gospodarze stworzyli mnóstwo groźnych okazji, ale żadna z nich nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Bena Fostera.

Artur Boruc ma ogromne powody do zadowolenia. Polski bramkarz zachował czyste konto w meczu ze swoją byłą drużyną FC Southampton. Do tego jego koledzy dwukrotnie pokonali świetnie dysponowanego w ostatnich tygodniach Frasera Forstera. Strzelenia w 31. minucie rozpoczął stoper Steve Cook. Wynik na 2:0 w 79. minucie ustalił przebojowy Benik Afobe.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Chelsea. Tym razem zespół ze Stamford Bridge pokonał na wyjeździe Norwich City 2:1. Już w 39. sekundzie londyńczycy otworzyli wynik meczu, a konkretnie dokonał tego Kenedy. Brazylijczyk wystąpił na boku obrony, choć jest nominalnym pomocnikiem. Był to najszybciej strzelony gol w tym sezonie Premier League.

Kolejne słowo również należał do mistrzów Anglii. Tuż przed przerwą Diego Costa wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem „Kanarków” i podwyższył na 2:0. Po przerwie gospodarze zdobyli bramkę honorową. Uczynił to Nathan Redmond, ale to było wszystko na co było ich stać w tym meczu.

W pozostałych spotkaniach Sunderland rzutem na taśmę zremisował z Crystal Palace 2:2. Do remisu doprowadził w 90. minucie rezerwowy Fabio Borini. Dwa gole dla zespołu Alana Pardewa strzelił natomiast Connor Wickham. Z kolei Everton pewnie uporał się z czerwoną latarnią ligi Aston Villa. Podopieczni Roberto Martineza wygrali 3:1 w Birmingham i obecnie plasują się na 10. miejscu w ligowej tabeli.