Mecz Korona - Wisła odwołany

Piłka nożna
Mecz Korona - Wisła odwołany
fot.Cyfrasport

Odwołano mecz piłkarskiej ekstraklasy – Korona Kielce – Wisła Kraków. Zaplanowane na godz. 18 we wtorek spotkanie nie odbędzie się z powodu bardzo złego stanu murawy stadionu przy ul. Ściegiennego. Jak informuje Ekstraklasa SA zostało ono przełożone na 8 marca, godz. 18.

O odwołaniu wtorkowego meczu poinformowała na swojej stronie internetowej Korona Kielce. - Ostateczną decyzję, po dokładnych oględzinach na murawy na Kolporter Arenie, podjął sędzia Paweł Raczkowski – napisano.

 

Od wtorku w województwie świętokrzyskim występują intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które znacznie pogorszyły stan murawy stadionu przy ul. Ściegiennego w Kielcach. 20 lutego na tym obiekcie odbył się mecz Korona Kielce – Lechia Gdańsk. Już wtedy stan murawy pozostawiał wiele do życzenia. Mimo tego nie zdecydowano na odwołanie spotkania. W ostatnim czasie przeprowadzono prace zabezpieczające płytę boiska, jednak, jak się okazało, nie poprawiło to sytuacji.

 

Jak poinformował w ubiegłym tygodniu zarządzający stadionem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach (MOSiR) kompleksowa wymiana murawy planowana jest na przełomie marca i kwietnia. Stadion przy ul. Ściegiennego, noszący obecnie nazwę Kolporter Arena, został wybudowany w latach 2004-2006. Maksymalnie może pomieścić 15 500 widzów. W historii oprócz spotkań ligowych odbywały się na nim także mecze reprezentacji kraju, a w 2012 roku spotkanie finałowe Pucharu Polski.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze