Silva: miałem depresję po mistrzostwach świata

Piłka nożna
Silva: miałem depresję po mistrzostwach świata
fot. PAP/EPA
Thiago Silva

Brazylijski obrońca Thiago Silva z Paris Saint Germain przyznał, że po piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii miał depresję. Nie załamał się jednak do końca, bo otrzymał wsparcie od prezesa paryskiego klubu Nassera Al-Khelaifi i trenera Laurenta Blanca.

Brazylijczycy doznali w dwóch ostatnich meczach MŚ rozgrywanych przed własną publicznością miażdżących porażek - najpierw w półfinale z Niemcami (późniejszymi mistrzami) 1:7, a następnie w spotkaniu o trzecie miejsce z Holandią 0:3.

 

Przeciw Niemcom Silva, kapitan drużyny, jednak nie zagrał, bo pauzował za żółte kartki. Mimo to, w opinii społecznej był utożsamiany z klęską.

 

- Tak, miałem depresję. To był trudny okres w moim życiu. Prezydent PSG Nasser Al-Khelaifi udzielił mi wielu rad, powiedział mi też, że jestem najlepszym obrońcą na świecie, ale nie mogę spocząć na laurach. Odpowiedziałem, że zawsze pracuję nad swoim rozwojem, ale nie wiem, co się stało z moją głową - psychiką. Powiedziałem mu jasno, że mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić - wyznał 31-letni piłkarz.

 

Brazylijczyk podkreślił, że wsparcie okazywał mu w tym czasie także trener Blanc.

 

- Codziennie dziennikarze pytali trenera Blanca, czy będzie dalej na mnie stawiał, skoro prezentuję słabszą formę po powrocie z mistrzostw. A on konsekwentnie odpowiadał, że nie zamierza pozbawiać mnie funkcji kapitana. To było bardzo ważne dla mnie. Dziękuję mu za to - dodał.

mjr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze