Mahrez o transferze do Leicester: Myślałem, że to... drużyna rugby

Piłka nożna
Mahrez o transferze do Leicester: Myślałem, że to... drużyna rugby
fot. PAP

Jedna z dwóch największych gwiazd sensacyjnego lidera Premier League ujawnił, że przed swoim transferem do zespołu w 2014 roku o klubie nie wiedział zupełnie nic i myślał, że... Leicester City jest drużyną rugby. Riyad Mahrez to w tym sezonie najlepszy zawodnik ligi z 14 trafieniami i 11 asystami.

Algierczyk Riyad Mahrez do Leicester City przenosił się z Le Havre w 2014 roku za nieco ponad 300 tysięcy funtów. Nikt nie spodziewał się jednak, jak błyskawiczną karierę zrobi skrzydłowy i do kogo będzie porównywany. Wystarczył rok, podczas którego Leicester City panicznie bił się o utrzymanie, by Mahrez został jednym z najbardziej wartościowych pomocników świata.

Dzisiaj przymierzany jest do FC Barcelony czy Realu Madryt, a jego Leicester City sensacyjnie lideruje Premier League, będąc głównym faworytem do końcowego triumfu. Jeszcze dwa lata temu ten scenariusz brzmiał jak science fiction, bowiem Mahrez o Leicester... nie wiedział nic. "Nie znałem tego miasta, ani klubu. Jedyne angielskie rozgrywki, jakie docierały do nas we Francji to było oczywiście Premier League. Lisy były w Championship, więc gdy przyszła oferta... skojarzyłem ich z klubem rugby".

"Nie wiedziałem czy transfer do Anglii będzie dobrą decyzją, jednak postanowiłem zaryzykować, bo wszystko wyglądało obiecująco. Nie żałuję - historia potoczyła się tak, że niesamowicie na tym skorzystałem i rozwinąłem się sportowo. To najlepszy klub na świecie". Mahrez jest w tej kampanii murowanym faworytem do tytułu zawodnika sezonu PFA: na swoim koncie jako jedyny zgromadził potoczne "double-double", czyli dwucyfrową liczbę goli i asyst (14 bramek, 11 asyst).

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze