Podsumowanie pierwszego dnia zmagań CS:GO

E-sport
Podsumowanie pierwszego dnia zmagań CS:GO

Emocje związane z Intel Extreme Masters Katowice 2016 od dziś elektryzują sympatyków wirtualnych zmagań nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Za nami mecze grupy A rozgrywane w ramach fazy grupowej turnieju Counter-Strike: Global Offensive. Tę część rozgrywek z awansem zakończyli jedni z głównych faworytów do tytułu, a więc Fnatic, Luminosity Gaming oraz Natus Vincere. Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów sceny, bardzo niekorzystnie zaprezentowali się legendarni Ninjas In Pyjamas.

Za nami pierwszy dzień zmagań fazy grupowej turnieju Counter-Strike: Global Offensive odbywającego się podczas długo wyczekiwanych przez fanów z całego globu światowych finałów Intel Extreme Masters Katowice 2016. Murowani faworyci nie zawiedli i udowodnili, że cały czas trzymają rękę na pulsie. Wśród nich znajduje się między innymi Fnatic. Szwedzi zwyciężyli w czterech z pięciu spotkań. Najwięcej problemów sprawił im nie kto inny jak Gabriel 'FaLLeN' Toledo i jego kompani, a więc reprezentanci Luminosity Gaming. Brazylijczycy nie raz już udowadniali w ostatnich miesiącach, że znają receptę na pokonanie Olofmeistera i spółki. Bardzo zacięty okazał się również bratobójczy pojedynek pomiędzy Fnatic i Ninjas In Pyjamas. Tutaj na początku spotkania ewidentnie dominowali ci drudzy. Z czasem jednak mecz się wyrównał i ostatecznie zwycięsko wyszli z niego podopieczni Patrika 'cArn' Sattermona.

 

Nie obyło się również bez niespodzianek. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdzili również goście z Niemiec. Mowa oczywiście o Mousesports, które w bardzo dobrym stylu rozegrało swoje wczorajsze mecze. Myszy co prawda wygrały tylko dwa z pięciu starć, lecz zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pokonując Ninjas In Pyjamas i TheMongolZ. Bardzo wyrównany bój NiKo i jego koledzy stoczyli również z Fnatic i Luminosity Gaming, a więc dwiema potęgami aspirującymi do zdobycia tegorocznego tytułu. Mimo braku awansu do fazy playoff, uzyskane przeznaszych zachodnich sąsiadów rezultaty dobrze rokują na przyszłość.

 

Na miano największego rozczarowania zasłużyli ulubieńcy dużej części polskiej społeczności CS:GO, a więc wspomniane Ninjas In Pyjamas. Szwedzi wyraźnie znajdują się w dołku. Wygrali tylko dwa z pięciu spotkań i nie zdołali awansować do dalszej fazy turnieju. Inną drużyną, która się nie popisała była TheMongolZ, która nie zdołała wygrać ani jednej potyczki. Jedynym pozytywnym aspektem były przebłyski dobrej gry jednego z zawodników ekipy - Tsog 'Tsogoo' Mashbat, który wyraźnie przewyższa umiejętnościami swoich partnerów.

 

 

DZIEŃ PIERWSZY – FAZA GRUPOWA

 

• mousesports vs. NiP 16:8 (10:5; 6:3); de_mirage
MVP: Jacob 'pyth' Mourujärvi

 

• fnatic vs. Natus Vincere 16:10 (9:6; 7:4); de_dust2
MVP: Olof 'olofmeister' Kajbjer

 

• Luminosity vs. Natus Vincere 16:11 (9:6; 7:5); de_mirage
MVP: Fernando 'fer' Alvarenga

 

• mousesports vs. TheMongolz 16:7 (10:5; 6:2); de_dust2
MVP: Nikola 'NiKo' Kovač

 

• NiP vs. TheMongolz 16:5 (13:2; 3:3); de_mirage
MVP: Patrik 'f0rest' Lindberg

 

• fnatic vs. Luminosity 12:16 (6:9; 6:7); de_inferno
MVP: Fernando 'fer' Alvarenga

 

• fnatic vs. NiP 16:14 (8:7; 8:7); de_inferno
MVP: Jacob 'pyth' Mourujärvi

 

• fnatic vs. TheMongolz 16:4 (13:2; 3:2); de_cache
MVP: Tsog 'Tsogoo' Mashbat

 

• mousesports vs. Luminosity 14:16 (7:8; 7:8); de_cobblestone
MVP: Gabriel 'FalleN' Toledo

 

• Natus Vincere vs. TheMongolz 16:6 (9:6; 7:0); de_cobblestone
MVP: Ladislav 'GuardiaN' Kovács

 

• Luminosity vs. NiP 13:16 (12:3; 1:13); de_mirage
MVP: Adam 'friberg' Friberg

 

• fnatic vs. Mousesports 19:17 (10:5; 5:10) (4:2); de_dust2
MVP: Nikola 'NiKo' Kovač

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze