Radwańska wśród wyróżnionych tytułem „Solidarni w sporcie”

Tenis
Radwańska wśród wyróżnionych tytułem „Solidarni w sporcie”
fot.PAP/EPA

Tenisistka Agnieszka Radwańska znalazła się wśród wyróżnionych tytułem „Solidarni w sporcie”. Statuetkę, przyznaną po raz 21. przez Region Małopolski NSZZ "Solidarność", odebrał w imieniu sportsmenki w środę w Krakowie jej ojciec Piotr Robert Radwański.

„Solidarni w sporcie” to jedna z najważniejszych nagród przyznawana przez małopolską Solidarność. Otrzymują ją działacze sportowi i zawodnicy, potrafiący łączyć sport z nauką, pracą, innymi pasjami, pokazujący hart ducha. - Działacze, sportowcy, trenerzy, zawodnicy są dla nas, ludzi Solidarności, wspaniałym wzorem. Ale też sport jest taką chyba najbliższą działaczom związkowym dziedziną, z której inspirację i siłę mogą czerpać – powiedział szef małopolskiej Solidarności Wojciech Grzeszek.

 

Zaznaczył też, że wśród laureatów są osoby o światowym znaczeniu dla polskiego sportu, ale i lokalni działacze, którzy często bez finansowego zaplecza starają się robić wielkie rzeczy.

 

Oprócz Radwańskiej w środę tytuł otrzymał także prof. Janusz Zdebski – wieloletni rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Wszechnicy Świętokrzyskiej, zaangażowany w inicjatywy sportowe i publiczne.

 

Wyróżniono również żużlowca Janusza Kołodzieja, biegaczkę Kingę Mitoraj, szachistę Jana Krzysztofa Dudę, sprintera Michała Derusa, a także trenera Marcina Dudzińskiego. Wśród uhonorowanych znalazł się też Jerzy Sasorski, który przez 30 lat był dziennikarzem sportowym, obecnie jest rzecznikiem prasowym Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, oraz Robert Saternus – trener i zawodnik LZS Żarki Zryw w gminie Libiąż i z-ca przewodniczącego komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Tauron Wydobycie - Zakład Górniczy Janina.

 

Podczas krótkiego przemówienia w krakowskiej siedzibie Solidarności Radwański przypomniał, że jego córka jest zawodniczką Mery Warszawa, przeprowadziła się do stolicy i jest już „zawodniczką warszawską”. - To duża strata dla Krakowa – powiedział Radwański.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie