RNG i QG Reapers przed IEM Katowice

E-sport
RNG i QG Reapers przed IEM Katowice
@esl

Przegląd drużyn League of Legends, które wystąpią na IEM Katowice kończymy na dwóch drużynach z Chin i jednoczesnych faworytach całego turnieju. Drużyna Royal Never Give Up i Qiao Gu Reapers – bo o nich mowa – bilety na IEM zawdzięczają dobrej postawie na poprzednich IEMach i wynikom w chińskim LPL.

Drużyna Royal Never Give Up (wcześniej znana jako Star Horn Royal Club) to dwukrotni finaliści Mistrzostw Świata. RNG ma w składzie aż 10 zawodników ze zmiennikami na każdą pozycję. Royal Never Give Up zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie B chińskiego LPL z bilansem 6-2.

 

Pierwsze miejsce, które drużyna zdobyła w świetnym stylu. RNG wybiera dominujące rozgrywkę w alei postacie i stara się ograć przeciwników już od samego początku. Podczas gdy zawodnicy z linii robią wszystko, żeby pokazać swoją wyższość nad oponentami jungler drużyny – mlxg – biega między liniami pozwalając wygrać każdej z nich. To naprawdę może się podobać. Gdy RNG ma już wystarczającą przewagę, to przenosi wizję w kluczowe miejsca na mapie i dalej próbuje rozgrywać drobne potyczki (zamiast pełnych, 10 osobowych walk).

 

Styl gry RNG czasem prowadzi ich do porażki. To dlatego, że biorą udział w walkach niezależnie od tego czy mają przewagę w złocie czy aktualnie są biedniejsi o 10 000 sztuk złota. W drugim przypadku z różnym skutkiem. Royal Never Give Up pojawia się na turnieju w Katowicach bez doświadczenia w grze na obecnym patchu, bez doświadczenia na arenie międzynarodowej i bez wygórowanych oczekiwać ze strony fanów. To ostatnie może mieć decydujące znaczenie. Royal Never Give Up będzie chciało zaskoczyć wszystkich!

 

 

Drużyna Qiao Gu Reapers zaczynała sezon chińskich rozgrywej LPL z pozycji faworyta, który chwilę wcześniej wygrał IEM Cologne. QG weszło w sezon bardzo dobrze i wygrało wszystkie mecze z pierwszych czterech tygodnii zmagań. W piątym z kolei drużyna musiała uznać wyższość Royal Never Give Up i to – jak do tej pory – jedyna porażka Qiao Gu w tym sezonie zasadniczym.

 

QG jest bardzo dobre jeśli chodzi o walki drużynowe. Nawet jeśli przeciwnicy zdobędą wczesną przewagę to QG, za sprawą świetnego zgrania walkach 5 vs 5, jest w stanie odwrócić przebieg każdego spotkania. Zbyt wczesne agresywne zagrania były błędami QG z ostatniego meczu z RNG. Mata i spółka bezbłędnie wykorzystali przesadzoną agresję Qiao Gu. Czy chińscy zawodnicy nauczyli się na błędach? Zobaczymy.

 

Jednak jeśli Qiao Gu Reapers jest obok siebie całą piątką to naprawdę ciężko ich powstrzymać. Bardzo dobre calle, flankowanie i wybór atakowanych przeciwników sprawia, że QG jest niewyobrażalnie ciężkie do pokonania w późnej fazie gry. Przeciwnicy muszą znaleźć inny sposób na pokonanie QG, niż próbowanie z nimi walczyć. Bez odpowiedniego przygotowania w postaci lepszych itemów żadna z drużyn na IEM Katwowice nie jest w stanie im zagrozić.

 

Dwaj faworyci turnieju Intel Extreme Masters znajdą się w różnych grupach. Royal rozpocznie turniej od meczu z Origen w piątek o 13:50, a QG Reapers zagra dzień później o tej samej porze z Fnatic.  

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze