Tour de France: Zaproszenia dla tych samych ekip co przed rokiem

Inne
Tour de France: Zaproszenia dla tych samych ekip co przed rokiem
fot. PAP
Rafał Majka

Organizatorzy Tour de France zaprosili na wyścig te same cztery ekipy z zaplecza elity co przed rokiem. "Dzikie karty" otrzymały w środę francuskie grupy Cofidis, Direct Energie i Fortuneo oraz niemiecka Bora-Argon 18.

Prawo startu w największym wyścigu kolarskim mają automatycznie wszystkie drużyny elity (World Tour). Peleton będzie się więc składać ze 198 kolarzy reprezentujących 22 ekipy.

 

Gwiazdą grupy Cofidis jest francuski sprinter Nacer Bouhanni, a liderami Direct Energie są również reprezentanci gospodarzy Bryan Coquard, Thomas Voeckler i Sylvain Chavanel. Grupa Fortuneo ma w swoich szeregach niezwykle walecznego Duńczyka Chrisa Ankera Soerensena. Z kolei w barwach Bora-Argon 18 ściga się mistrz Niemiec Emanuel Buchmann, a w składzie zespołu jest uczestniczący w poprzedniej edycji "Wielkiej Pętli" Bartosz Huzarski.

 

Wyścig rozpocznie się 2 lipca w słynącej ze średniowiecznego klasztoru miejscowości Mont-Saint-Michel w departamencie Manche. Rywalizacja zakończy się 24 lipca na Polach Elizejskich w Paryżu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie