Barcelona podbiła Madryt i pobiła rekord Realu!

Barcelona gromiąc 5:1 Rayo Vallecano pobiła rekord Realu Madryt z sezonu 1988/89 - pozostaje niepokonana od 35 meczów na wszystkich frontach! Żadna inna hiszpańska drużyna nie może pochwalić się takim wynikiem!

Real pod koniec lat 80. nie przegrał 34 meczów z rzędu - dokonał tego pod wodzą dobrze nam znanego Leo Beenhakkera. Barca wyrównała rekord niedzielę, wygrywając 2:1 z Sevillą, a pobiła go czwartkowy wieczór, gromiąc w Madrycie Rayo Vallecano 4:1.

Podopieczni Luisa Enrique zadali dwa błyskawiczne ciosy, kolejno: w 22. i 23. minucie. Bramki Ivana Rakiticia i Lionela Messiego padły jednak po katastrofalnych błędach defensorów. Przy pierwszej piłkę Chorwatowi wystawił bramkarz gospodarzy Juan Carlos, przy drugiej Argentyńczyk pozostawał zupełnie bez krycia.

W 42. minucie sfrustrowany Diego Lorente sfaulował brutalnie Rakiticia, za co zobaczył czerwoną kartkę. Na efekty osłabienia nie trzeba było długo czekać. Już niespełna 10 minut po przerwie na 3:0 podwyższył Messi, który dobił piłkę po słupku Luisa Suareza.

Rayo stać było tylko na gola honorowego - po główce Bebe, piłkę do siatki skierował Manucho. Chwilę później drugą czerwień w zespole gospodarzy ujrzał Manuel Iturra, który sfaulował w szesnastce Sergio Busquetsa. Przed szansą z 11 metrów stanął Luis Suarez. Urugwajczyk uderzył jednak zbyt przewidywalnie. Juan Carlos rzucił się w odpowiedni róg.

Końcówka to znów dwa, tym razem już śmiertelne, ciosy Barcelony. W 72. minucie Sergio Busquets wypuścił w uliczkę Lionela Messiego. Argentyńczyk stanął z Carlosem sam na sam i ustrzelił hat-tricka.

Na deser, w 86. minucie, swojego premierowego gola w Barcy zdobył Arda Turan. Turek ustalił wynik spotkania głową po centrze z lewego skrzydła od Jeremy'ego Mathieu. Rayo zostało tego wieczoru po prostu zdemolowane. A Barca? Barca odskoczyła na osiem punktów drugiemu w tabeli Atletico Madryt! Piękny wieczór dla Dumy Katalonii.

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:5 (0:2)

Sędzia: Bikandi Garrido. Bramki: Rakitić 22, Messi 23, 53, 72, Manucho 57, Turan 86. Żółte kartki: Turan, Neymar. Czerwone kartki: Llorente 42, Iturra 67.

RAYO: Juan Carlos - Quini, Jose Crespo, Tito, Diego Llorente - Manuel Iturra, Roberto Trashorras - Piti (56' Jonathan Caballero), Adri Embarba, Bebe (71' Antonio Amaya) - Manucho (81' Javi Guerra).

BARCELONA: Claudio Bravo - Sergi Roberto (73' Aleix Vidal), Gerard Pique, Javier Mascherano, Jeremy Mathieu - Sergio Busquets (77' Thomas Vermaelen), Ivan Rakitić (66' Arda Turan), Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.