Górnik Zabrze zwolnił Ojrzyńskiego! "Odkurzono" Żurka

Piłka nożna
Górnik Zabrze zwolnił Ojrzyńskiego! "Odkurzono" Żurka
fot. Cyfrasport

Leszek Ojrzyński nie już trenerem Górnika Zabrze. Działacze postanowili dokonać roszady na stanowisku trenera po porażce z Lechem Poznań (0:2). Tymczasowo drużynę poprowadzi Jan Żurek.

"Po meczu z Lechem Poznań odbyło się spotkanie Zarządu klubu z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim. Szkoleniowiec przedstawił koncepcje i warunki dalszej pracy z zespołem, które nie zostały zaakceptowane przez władze Górnika Zabrze. W związku z tym strony zdecydowały się zakończyć współpracę z dniem 3 marca 2016 r." - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

59-letni Żurek, były trener m.in. GKS Katowice, Ruchu Chorzów, Ruchu Radzionków, Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Polonii Warszawa, ostatnio był zatrudniony w pionie sportowym Górnika. Prowadził tę ekipę krótko w 1996 roku i w latach 1997-2000, a później pracował też jako skaut. Według klubu, będzie ma on status trenera tymczasowego. Zadebiutuje w nowej roli w sobotnim spotkaniu w Warszawie z prowadzącą w ekstraklasie Legią.

 

43-letni Ojrzyński został zatrudniony w Zabrzu po czwartej kolejce obecnego sezonu, zmieniając Roberta Warzychę. Górnik zajmował wtedy ostatnie miejsce i na takiej pozycji pozostawił zespół.

 

Górnik Zabrze zamyka tabelę Ekstraklasy. W 25 meczach zgromadził 22 punkty.

MC, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze