Prezes PZBiath strzela w studiu Polsatu Sport! (WIDEO)

Zimowe

W czwartowe popołudnie byliśmy świadkami prawdopodobnie pierwszego strzelania w studiu telewizyjnym! Prezes Polskiego Związku Biathlonowego Dagmara Gerasimuk zaprezentowała jak używać karabinku laserowego, który jest skromniejszą wersją broni, której używają najlepsi biathloniści świata.

W czwartek zainaugurowane zostały mistrzostw świata w biathlonie. Zanim zawodniczki i zawodnicy przystąpili do pierwszej konkurecji, czyli sztafety mieszanej, Jerzy Mielewski i jego goście wprowadzili nieco kibiców w świat biathlonu. Sterniczka polskiego związku Dagmara Gerasimuk najpierw zaprezentowała więc karabin laserowy, który jest nieco mniejszy od tego używanego przez profesjonalistów.

- Jest to uproszczona wersja karabinku biathlonowego. Przede wszystkim różni się ciężarem. Profesjonalny karabin biathlonowy waży minimum 3,5 kg, a ten ma 1,2 kg. Dlatego jest tak łatwy w obsłudze dla dziecka i dla każdego. Zasada celowania jest jednak identyczna: przyrządy celownicze zamknięte, muszka, celujemy przez przyziernik - wszystko jest takie samo - mówiła Gerasimuk.

Następnie wzięła cel na tarcze umieszczone w studiu Polsatu Sport i oddała pięć strzałów. Co ważne - pięć celnych strzałów! - Nie mogłam się pomylić - zaznaczyła z zadowoleniem na twarzy. Ciekawe czy z taką samą celnością, jak pani prezes, polskie biathlonistki będą strzelać w rywalizacji indywidualnej na mistrzostwach świata w Oslo.

Strzelanie w wykonaniu pani prezes w załączonym materiale wideo.

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie