Drużyna prowadzona przez Artura Derbina nie kryje wielkich aspiracji. W Sosnowcu głośno mówią się o Ekstraklasie i słusznie, bo mają ku temu podstawy. Zagłębie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Dotarło również do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Lechem Poznań.
Do drużyny trafili Michał Bajdur, Robert Bartczak (obaj wypożyczeni z Legii Warszawa), Dimitar Vezalov, Carles Martinez oraz utalentowani wychowankowie, Igor Krzykowski i Fabian Kalama.

 

Wigry Suwałki po rundzie jesiennej zajmowały miejsce w strefie spadkowej. Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek suwalczanie za sprawą wycofania się z ligi Dolcanu Ząbki "awansowali" na miejsce barażowe. Żadna z ekip pierwszoligowych nie ma gorszego bilansu na własnym stadionie niż Wigry - jedno zwycięstwo, jeden remis oraz aż siedem porażek. Suwalczanie pozyskali m.in. Słowaka Martina Barana z Jagiellonii Białystok oraz Damiana Kądziora z Dolcanu Ząbki. Z suwalskiej ekipy zimą odeszli dwaj czołowi gracze, Łukaszowie - Hanzel i Moneta. Obaj zasilili szeregi Ruchu Chorzów.   

Transmisja meczu Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec w Polsacie Sport Extra od 17:50.