1 liga: Zagłębie Sosnowiec wygrało w Suwałkach po pięknych golach! (WIDEO)

Pierwsza liga wróciła z przytupem! Piłkarze Zagłębia Sosnowiec potwierdzili swoje duże aspiracje, wygrywając na wyjeździe z Wigrami Suwałki 2:0. Chociaż temperatura nie rozpieszczała, to oba gole były na tyle ładne, że z pewnością rozgrzały wszystkich do czerwoności.

- Kierunkowskaz jest jeden. To Ekstraklasa. Oczywiście nie za wszelką cenę. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby do efektowności i jakości doszedł konkretny sukces, czyli awans - mówił w rozmowie z Polsatsport.pl trener Artur Derbin.

Jego piłkarze pokazali, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Pierwszy gol padł w 14. minucie. Doświadczony Sebastian Dudek dopadł do piłki na 16. metrze i uderzył bez zastanowienia. Karol Salik, chociaż wyciągnął się jak struna, nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję...

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Krzysztof Markowski. 36-latek popisał się fantastycznym, technicznym uderzeniem z rzutu wolnego. Bramkarz stał w miejscu jak wryty! Trudno mu się dziwić, bo takiego strzału prawdopodobnie nie obroniliby najwięksi fachowcy na tej pozycji.

Drużyna Derbina w ten sposób zrewanżowała się rywalom za porażkę z 3. kolejki. Goście wygrali w Sosnowcu 3:2. Jednocześnie przerwała passę trzech wyjazdowych porażek z rzędu w 1 lidze.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

Bramka: Dudek 14, Markowski 85

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Martin Baran, Artur Bogusz - Damian Gąska (76. Dawit Makaradze), Marko Brtan, Bartłomiej Kalinkowski, Omar Santana, Miłosz Kozak (57. Damian Kądzior) - Kamil Zapolnik (69. Kamil Adamek)

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Grzegorz Fonfara, Dimityr Wezałow, Krzysztof Markowski, Žarko Udovičić - Dawid Ryndak (60. Michał Fidziukiewicz), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (85. Jakub Wilk), Robert Bartczak, Michał Bajdur - Jakub Arak (68. Carles Martínez)