Włodarczyk - Brudow: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News

Sporty walki
Włodarczyk - Brudow: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News
fot. Polsat Sport

W piątkowy wieczór Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) powraca na zawodowy ring. Były mistrz świata organizacji WBC w kategorii junior ciężkiej zmierzy się z Walerym Brudowem (42-7, 28 KO). Transmisja gali w Sosnowcu w Polsacie Sport i Polsacie Sport News!

Krzysztof Włodarczyk po półtorarocznej przerwie stoczy kolejny zawodowy pojedynek. "Diablo" ostatnich kilkunastu miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Na początek stracił pas mistrzowski WBC w Rosji w walce z Grigorijem Drozdem, a później ogłoszona na grudzień walka z Bejbut Szumenowem została odwołana.

 

Włodarczyk - Brudow: Relacja na żywo z gali w Sosnowcu

Włodarczyk jednak nie składa broni i już w piątek, 4 marca, po długiej przerwie zmierzy się z Walerym Brudowem. W drodze do Sosnowca Polak brał udział w poważnym wypadku samochodowym, ale pięściarzowi na szczęście nic się nie stało, a walka nie została odwołana. Włodarczyk jest zdecydowanym faworytem piątkowego pojedynku i ma być to tylko przetarcie przed kolejnymi wielkimi walkami "Diablo".

W Sosnowcu kibice w ringu zobaczą również Pawła Kołodzieja (33-1, 18 KO), który zmierzy się z Władimirem Letrem (6-6, 3 KO). "Harnaś" po porażce z Denisem Lebiediewem miał powrócić znacznie wcześniej, ale problemy zdrowotne pozwoliły mu na występ dopiero w marcu 2016 roku.

 

- Sam jestem ciekawy jak się spiszę - powiedział Kołodziej w wywiadzie z Polsat Sport.

 

Kołodziej w zeszłym roku poddał się operacji prawego oka, ale na szczęście wszystko już jest w porządku. Początkowo "Harnaś" w Sosnowcu miał zmierzyć się z Łukaszem Rusiewiczem, który niedawno w przygotowaniach pomagał Marco Huckowi. Ostatecznie jednak dojdzie do walki z Władimirem Letrem. Kołodziej nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem pięściarza z Poznania, ale pod znakiem zapytania stoi forma pięściarza z Krynicy-Zdroju.

W piątkowy wieczór kolejne zawodowe pojedynki na swoim koncie zapiszą również niepokonany Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO), Kondrad Dąbrowski (7-1, 1 KO), Paweł Stępień (1-0, 1 KO) czy Kamil Młodziński (7-0-1, 5 KO). W ostatniej chwili z karty walk wypadł Przemysław Zyśk (1-0, 1 KO).

Transmisja gali w Sosnowcu w Polsacie Sport od godziny 20:00 i Polsacie Sport News od godziny 23:00! Wydarzenie skomentują Andrzej Kostyra i Andrzej Gmitruk.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze