1 liga: Zima minęła, a Wisła Płock wciąż na drodze do Ekstraklasy!

Wisła Płock na wiosenną inaugurację 1 ligi znokautowała 3:0 MKS Kluczbork. Podopieczni Marcina Kaczmarka mają dziś cztery punkty przewagi nad trzecią Arką Gdynia, która jednak już w niedzielę zmierzy się z GKS-em Katowice. MKS Kluczbork nadal w strefie spadkowej.

Ale w sumie goście sami sobie winni. Już w 14. minucie Łukasz Ganowicz sfaulował w polu karnym Dimitara Iliewa, a rzut karny pewnie wykorzystał Damian Piotrowski. Jeszcze przed przerwą, w 41. minucie, MKS dobił sam poszkodowany, który uprzedził Grzegorza Wnuka i z dośrodkowania Cezarego Stefańczyka skierował piłkę do siatki głową. Wynik w 51. minucie, także po wrzutce Stefańczyka, ustalił Arkadiusz Reca.

Wisła Płock - MKS Kluczbork 3:0 (2:0)

Bramki: Piotrowski 15 (kar.), Iliev 40, Reca 50. Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 3 500.

WISŁA: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Wojciech Łuczak,  Maksymilian Rogalski - Damian Piotrowski (78 Fabian Hiszpański), Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca (63 Jakub Bąk) - Mikołaj Lebedyński (72 Emil Drozdowicz).

KLUCZBORK: Grzegorz Wnuk - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz - Piotr Madejski (60 Michał Szewczyk), Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki (78 Tomasz Swędrowski), Rafał Niziołek, Kamil Kuczak - Piotr Giel (60 Maciej Kowalczyk).

Żółte kartki: Bąk - Nitkiewicz, Ganowicz.