Ale na początku, dzięki świetnie rozegranemu lane swapowi, to drużyna Qiao Gu Reapers zniszczyła wieżę inhibitora przeciwników już w 9 minucie gry! Na początku rozgrywki SKT raczej skupiało się na utrzymywaniu swoich fortyfikacji przy życiu i czekaniu aż ich top laner (Duke) wystarczająco popchnie boczną linię i zdobędzie odpowiednią ilość złota jednocześnie.

 

Wcześnie stracone wieże nie załamały zawodników SKT, które szybko odzyskało kontrolę nad przebiegiem rozgrywki i – dzięki sukcesywnie zdobywanej wizji w przeciwnej dżungli - pojedynczo wyłapywało zbyt pewnych siebie zawodników QG.

 

Drużyna QG Reapers jest – z uwagi na swoje mecze w chińskim LPL - nazywana królami teamfightów. W „meczu wygranych” grupy B królowie teamfightów spotkali się z bogami w tej samej dziedzinie. To SKT decydowało kiedy odbywają się walki drużynowe. Gdy nie byli wystarczająco gotowi, to skutecznie przedłużali początek teamfightu dzięki umiejętnościom Alistara i Poppy.

 

A gdy byli gotowi to bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd przeciwników. Świetne zawody rozgrywał Beng, który – pomimo agresywnej gry – był praktycznie niezagrożony przez cały czas trwania meczu. Bard i Gragas nie dopuszczali do niego absolutnie nikogo, a gdy to już się zdarzyło to grający Kalistą ADC SKT miał dostępne wszystkie summoner spelle. Efekt? Beng zakończył pierwszą grę ze statystykami 11/0/10.

 

Gdy wydawało się, że QG na chwilę wróci do rozgrywki (SKT zaatakowało z bardzo ryzykownej pozycji i w efekcie przegrało potyczkę w rzece), to debiutant na międzynarodowej scenie Blank ukradł przeciwnikom wzmocnienie barona, a Beng dokończył dzieła zabijając pięciu przeciwników.

 

W efekcie SKT jeszcze bardziej powiększyło swoją przewagę i nie pozostawiło żadnej furtki powrotnej dla zawodników QG. Ostatecznie SKT zakończyło spotkanie w 36 minucie, a najlepszymi zawodnikami SKT obok Benga byli support Wolf (100% udziału w zabójstwach swojej drużyny) i jungler Blank. SK Telecom T1 ma już pewny awans do fazy półfinałowej, a zawodnicy Qiao Gu zagrają o awans ze zwycięzcą spotkania między Counter Logic Gaming a Fnatic.