KSW 34: Polacy obronili pasy! Decyzja Sowińskiego, kolano Narkuna, nawałnica Bedorfa

Sporty walki

Wszyscy trzej polscy mistrzowie KSW, którzy znaleźli się na karcie walk gali na warszawskim Torwarze, obronili pasy mistrzowskie! Artur Sowiński pokonał na punkty Fabiano "Jacarezinho" Silvę, Tomasz Narkun zniszczył latającym kolanem Cassio Barbosę de Oliveirę, a w walce wieczoru Karol Bedorf nie pozostawił złudzeń Jamesowi McSweeneyowi.

Gala zaczęła się od dwóch walk undercardowych. Faworytem pierwszego starcia był Tomasz Kondraciuk, lecz to Macin Wójcik od początku wyglądał znacznie lepiej. Skutkiem tego było przeniesienie do parteru i konsekwentne rozbijanie przeciwnika. W drugiej rundzie załatwił sobie zwycięstwo pięknym head kickiem. To było udane rozpoczęcie KSW 34. Później, choć walka zakończyła się werdyktem sędziowskim, oglądaliśmy ciekawy pojedynek w wadze ciężkiej między Szymonem Bajorem a Jędrzejem Maćkowiakiem. Ostatecznie wygrał ten pierwszy.

 

Długo wyczekiwaną walką było starcie Macieja Jewtuszki z Krzysztofem Kułakiem. Obaj podgrzewali atmosferę, deklarowali grzmoty i słowa dotrzymali. Mimo to zdecydowaną przewagę miał ten pierwszy, który na kilka sekund przed końcem pierwszej rundy mógł poddać rywala. To mu się nie udało, ale w drugiej dopiął swego. Znakomity powrót do organizacji zaliczył także Antoni Chmielewski, który na początku pierwszej rundy znokautował Svetlozara Savova.

 

Prawdziwy pokaz MMA dali Aslambek Saidov i Yasubey Enomoto. Pierwsza runda to ciągłe stójka, druga - parter, trzecia - połączenie stójki i parteru. Od strony technicznej pojedynek mógł się podobać. Sędziowie ostatecznie wskazali jednogłośne zwycięstwo Saidova. Po tym starciu przyszedł czas na trzy walki o pas federacji KSW.

 

Artur "Kornik" Sowiński zmierzył się z Fabiano "Jacarezinho" Silva. Brazylijczyk wyszedł do klatki iście tanecznym krokiem, wydawał się bardzo wyluzowany. Podczas ważenia można było zwrócić uwagę, że jest świetnie zbudowany jak na wagę piórkową. Polak miał przewagę zasięgu, z czego korzystał. Jego rywal, choć miał być lepszym zawodnikiem niż poprzedni rywal Kleber Koike Erbst, nie robił większej krzywdy. Wygrał jedną rundę, gdyż po prostu przeleżał na Polaku, lecz zasłużenie przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Sowiński ciągle mistrzem KSW!

 

Tak naprawde nie miałem przewagi zasięgu, bo Fabiano miał bardzo długie ręce! Chyba w młodości pomagał mamie nosić zakupy - powiedział po walce "Kornik".

 

Tomasz Narkun na gali w Londynie zdobył pas KSW w wadze półciężkiej, notując pierwszy nokaut w karierze (na Goranie Reljicu). Specjalista od parteru po raz kolejny zaprezentował świetną stójkę - parter również - i potężnym latającym kolanem wybił z głowy chęć do walki Cassio Barbosie de Oliveirze. Brazylijczyk upadł, a sędzia po kolejnych ciosach Polaka przerwał walkę.

 

Tak naprawdę dopiero dwa tygodnie przestałem świętować zdobycie pasa! Teraz czas na kolejne świętowanie - powiedział Narkun.

 

W walce wieczoru Karol Bedorf zmierzył się z Jamesem McSweeneyem. Obaj zawodnicy nie kryli wzajemnej niechęci, dlatego dobrze, że cały spór miał rozstrzygnąć się w klatce. Wydawało się, że to Polak będzie chciał przenieść walkę do parteru, gdyż Anglik to wysokiej klasy kickboxer. Nic z tych rzeczy, bo to rywal pierwszy złapał na nogę! Bedorf to przetrwał - tak samo jak spychanie i klincz przy siatce - i zaatakował potężnym head kickiem. Kopnięciami ustawił sobie przeciwnika, a później tylko dokładał kolejne uderzenia przy siatce. Łącznie zadał prawie 40 ciosów bez żadnej odpowiedzi! Sędzia musiał przerwać pojedynek.

 

Ta walka była dla mnie sprawdzianem. Zdałem go! - powiedział Bedorf.

 

Wyniki KSW 34: New Order:

walka o pas mistrzowski kategorii ciężkiej:
120 kg: Karol Bedorf pokonał orzez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Jamesa McSweeneya.


walka o pas mistrzowski kategorii półciężkiej:
93 kg: Tomasz Narkun pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie (latające kolano i uderzenia) Cassio Barbosę de Oliveirę.

walka o pas mistrzowski kategorii piórkowej:
66 kg: Artur Sowiński pokonał jednogłośnie na punkty (29-29, 29-28, 29-28) Fabiano "Jacarezinho" Silvę.


Pozostałe walki karty głównej:
77 kg: Aslambek Saidov pokonał jednogłośnie na punkty (29-28, 29-28, 29-28) Yasubeya Enomoto.

84 kg: Antoni Chmielewski pokonał przez TKO w pierwszej rundzie (uderzenia w parterze) Svetlozara Savova.

77 kg: Maciej Jewtuszko pokonał przez poddanie  w drugiej rundzie (uderzenia) Krzysztofa Kułaka.

Karta wstępna:

120 kg: Szymon Bajor pokonał jednogłośnie na punkty Jędrzeja Maćkowiaka (29:28, 29:28, 29:28).
93 kg: Marcin Wójcik pokonał Tomasza Kondraciuka przez TKO w drugiej rundzie (uderzenia w parterze).

 

Relacja na żywo z gali KSW 34 na Polsatsport.pl.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie