Po raz ostatni organizacja KSW gościła w stolicy kraju w marcu 2014 roku. Wtedy w walce wieczoru Michał Materla pokonał Jaya Silvę i zachował pas kategorii średniej. Tym razem w karcie walk znajdują się aż trzy pojedynki mistrzowskie, które zamkną sobotnie wydarzenie na Torwarze.

 

KSW 34: Relacja na żywo!

Bohaterami pierwszej walki o tytuł międzynarodowego mistrza KSW będą Artur Sowiński oraz Fabiano Silva da Conceicao. Brazylijczyk według bukmacherów jest faworytem pojedynku, ale to "Kornik" jest mistrzem kategorii piórkowej. Wielką niewiadomą jest dyspozycja Sowińskiego, który po raz kolejny wyglądał na potwornie zmęczonego zbijaniem wagi. - Kilogramy wrócą, wróci dobry humor - stwierdził po ważeniu.

Po raz pierwszy pasa mistrzowskiego KSW bronił będzie również Tomasz Narkun. Reprezentant Berserkers Team Stargard Szczeciński miał początkowo zmierzyć się z Andre Munizem, ale ostatecznie jego miejsce zajął inny Brazylijczyk Cassio Barbosa de Oliveira. "Żyrafa" na ceremonii ważenia mógł liczyć na wsparcie sporej grupy fanów i podobnie ma być jutro podczas gali na Torwarze. - Mam przygotowaną niespodziankę, ale nie zdradzę jaką - mówił Narkun.

Na deser kibice obejrzą pojedynek pomiędzy Karolem Bedorfem i Jamesem McSweeneyem. Polski mistrz od początku otwarcie przyznawał, że liczył na mocniejszego rywala, ale jego angielski rywal poczuł się mocno znieważony jego słowami. Od początku tygodnia McSweeney w wielu wywiadach w mocnych słowach krytykował postawę polskiego zawodnika. Na ważeniu bohaterowie walki wieczoru wymienili ostatnie, głębokie spojrzenia, a już dzisiaj wieczorem rozwiążą wszystkie sprawy w klatce KSW.

Niezwykle emocjonująco zapowiada się walka Macieja Jewtuszki z Krzysztofem Kułakiem. Obaj panowie byli w przeszłości mistrzami KSW i swoje pasy zwakowali. Obaj wracają do rywalizacji w KSW po porażkach i wieszają sobie wysoko poprzeczkę. Panowie stoczyli już jeden pojedynek, ale poza areną sportową. Kto dzisiaj wyjdzie zwycięsko z rywalizacji pełnej nienawiści?

Karta walk KSW 34: New Order:

walka o pas mistrzowski kategorii ciężkiej:
-120 kg: Karol Bedorf (13-2) - James McSweeney (15-13)

walka o pas mistrzowski kategorii półciężkiej:
-93 kg: Tomasz Narkun (11-2) - Cassio Barbosa de Oliveira (17-6-1)

walka o pas mistrzowski kategorii piórkowej:
-66 kg: Artur Sowiński (16-7) - Fabiano Silva da Conceicao (26-6-1)

Pozostałe walki karty głównej:
Aslambek Saidov (17-4) - Yasubey Enomoto (14-6)
Maciej Jewtuszko (11-3) - Krzysztof Kułak (26-14-2)
Antoni Chmielewski (31-14) - Svetlozar Savov (15-5)

Karta wstępna:
Jędrzej Maćkowiak (4-0) - Szymon Bajor (14-6)
Marcin Wójcik (7-4) - Tomasz Kondraciuk (11-5)

Transmisja gali KSW 34: New Order od godziny 18:30 w Polsacie Sport oraz od godziny 20:05 w Polsacie. Wydarzenie skomentują Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski.

 

Polecamy KSW 34 na antenie Polsat, Polsat Sport oraz w IPLA TV. Obejrzyj na żywo TUTAJ!

 

Przegapiłeś transmisję? Nic straconego! Archiwum znajdziesz TUTAJ!