Premier League: Zwycięstwa polskich bramkarzy, szalony comeback West Hamu

To było szalone popołudnie z rozgrywkami angielskiej Premier League. Wydarzeniem dnia z pewnością będzie fantastyczny powrót West Hamu! Zwycięstwo w końcówce meczu ze Stoke straciła Chelsea, wreszcie odblokował się Sergio Aguero. To był także dobry dzień polskich bramkarzy, bowiem zwycięstwa zanotowały zespoły Łukasza Fabiańskiego i Artura Boruca.

Popołudniową serię spotkań Premier League oglądaliśmy pod kątem świetnie ostatnio spisujących się zespołów Chelsea i Stoke, które na swoich kontach miały po trzy zwycięstwa z rzędu. Kto miał przedłużyć serię i dopisać sobie kolejne trzy oczka? Przez długie minuty wszystko wskazywało na to, że to gospodarze będą coraz bliżej czołówki, bo fantastyczną bramkę zdobył zastępujący Diego Costę Bertrand Traore. Gospodarze mieli wiele okazji, jednak błąd Thibaut Courtoisa w końcówce kosztował The Blues dwa punkty, bowiem do pustej bramki dobił Mame Biram Diouf.

Prawdziwe szaleństwo spotkało jednak zgromadzonych na Goodison Park. Everton szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Romelu Lukaku i mimo gry w dziesiątkę podwyższył wynik. Co więcej Lukaku mógł dobić gości golem z rzutu karnego, jednak fantastycznie interweniował Adrian. To był impuls dla Młotów, którzy dwiema bramkami przegrywali jeszcze na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Wtedy jednak szaleć zaczęły gwiazdy gości: gola kontaktowego zdobył Michail Antonio, trzy minuty później wyrównał Diafra Sakho, a w ostatniej minucie trzy punkty gościom dał Dmitri Payet. Co za comeback!

Jeśli już jesteśmy przy comebackach, do formy strzeleckiej wreszcie wrócił Sergio Aguero i cały Manchester City. Co prawda Argentyńczyk przestrzelił jedenastkę i za rywali miał dziś najgorszy zespół w lidze, jednak wysokie zwycięstwo The Citizens i tak może cieszyć. Wicemistrzowie Anglii po przerwie koncertowo rozbili przyjezdnych 4:0 po dwóch golach Aguero i po jednym Yaya Toure i Sterlinga, pogrążając najgorszy zespół Premier League jeszcze bardziej.

Dobrze wspominać sobotnie popołudnie będą polscy bramkarze: Artur Boruc i jego Bournemouth wywieźli trzy punkty ze stadionu Newcastle po zwycięswie 3:1, zaś Łukasz Fabiański i jego Swansea minimalnie rozprawili się z Norwich 1:0. W samej końcówce roztrzygnął się mecz Southampton - Sunderland: na trafienie Jermaina Defoe z 85. minuty w ostatniej akcji meczu odpowiedział obrońca Świętych, Virgil van Dijk.