Rajd Meksyku: Latvala powiększył przewagę nad Ogierem

Moto

Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) wygrał trzy poranne odcinki specjalne Rajdu Meksyku, trzeciej rundy mistrzostw świata i umocnił się na pozycji lidera. Prowadzącego po pierwszym dniu Francuza Sebastiena Ogiera (VW Polo WRC) wyprzedza o 1.16,3.

Trzeci Hiszpan Dani Sordo (Hyundai I20 WRC) traci 2.09,0.

Moto GP: Lorenzo kończy testy na czele

Jedyna polska załoga Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak zgłoszona w WRC-2 (Peugeot 208 T16 R5) awansowała w klasyfikacji WRC-2 na drugą pozycję, a w generalnej na jedenastą - strata 21.52,8.

Pierwsza sobotnia próba Ibarrilla miała 30,4 km długości i rozpoczęła się o godz. 8.53 czasu miejscowego (godz. 15.53 w Polsce). Wygrał Latvala. Ogier, który miał piąty czas był wolniejszy o 19,8 s. Drugi odcinek Otates 1 (42,6 km) ponownie wygrał Latvala, Ogier był trzeci ze stratą 21,7 s. Na trzecim El Brinco 1 (7,2 km) Latvala pokonał piątego na mecie Ogiera o 2,7 s.

Teraz kierowcy pojechali do serwisu; Latvala zapowiedział, że wypije kawę i będzie odpoczywał.

Dla Ogiera, który walczy o czwarte z rzędu zwycięstwo w Meksyku, jest to setny w karierze rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw świata. W Meksyku nie startuje Robert Kubica (Ford Fiesta WRC), który rok temu zajął tam 18. miejsce ze stratą ponad 55 minut.

W sobotę kierowców czeka jeszcze sześć OS-ów, ostatni superoes uliczny w mieście Leon rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godz. 3.35 czasu polskiego.

W niedzielę w programie jest najdłuższa próba. To Guanajuato - 80 km, najdłuższy odcinek specjalny w tegorocznym kalendarzu mistrzostw świata. Start pierwszej załogi o 8.03 czas miejscowego (godz. 15.03 w Polsce).