Kowalczyk w Cafe Futbol: Adam Nawałka może zaskoczyć powołaniami!

Piłka nożna
Kowalczyk w Cafe Futbol: Adam Nawałka może zaskoczyć powołaniami!
fot. Polsat Sport

Do EURO 2016 pozostało już mniej niż 100 dni, a reprezentację czekają mecze towarzyskie z Serbią i Finlandią. - Myślę, że Nawałka może nas zaskoczyć. Nie wiem kogo powoła z Ekstraklasy, ale jestem przekonany, że ktoś z ekstraklasowych środkowych obrońców będzie powołany na te spotkania towarzyskie - powiedział w niedzielnym Cafe Futbol Wojciech Kowalczyk.

W 2002 roku Jerzy Engel nie zabrał do Korei Południowej i Japonii między innymi Tomasza Iwana. W 2006 roku na Mundial do Niemiec nie pojechali np. Jerzy Dudek i Tomasz Frankowski. A czy Adam Nawałka może zrezygnować z którejś z kluczowych postaci kadry przed mistrzostwami we Francji? Czy coś zaskakującego może jeszcze stać się w tej kadrze przed EURO 2016? Na ten temat dyskutowali goście Cafe Futbol.

- Adam Nawałka powoływał czasami nawet 30 zawodników na różne spotkania i na EURO siedmiu z nich się nie wybierze - mówił w programie Wojciech Kowalczyk. - Myślę, że Nawałka może nas zaskoczyć. Nie wiem kogo powoła z Ekstraklasy, ale jestem przekonany, że ktoś z ekstraklasowych środkowych obrońców będzie powołany na te spotkania towarzyskie. Trzeba dawać szanse, by mieć później zmienników na różnych pozycjach. Co do pierwszej jedenastki reprezentacji to wydaje mi się, że jeśli wszyscy będą zdrowi, to wiemy kto tam wyjdzie w pierwszym spotkaniu - stwierdził "Kowal".

Kogo Adam Nawałka wypróbuje jeszcze na środku obrony przed EURO? Nad tym również dyskutowali eksperci w CF. Do jakich wniosków doszli? - Roman mówi Golla, ale trenerowi Nawałce najbliżej jest chyba na Półwysep Apeniński i wydaje mi się, że bliżej do reprezentacji będzie miał Salamon z Cagliari. Gra regularnie, a jego klub na razie skutecznie walczy o Serie A - stwierdził Mateusz Borek.

- Salamon był już w kadrze za Fornalika - wtedy więcej grał w kadrze niż w klubie. Teraz gra regularnie w Cagliari, ale trener Nawałka nie miał przekonania do tego chłopaka. Marek Jóźwiak powiedział o Salamonie, że temu chłopakowi brakuje wejścia w pojedynek na pozycji środkowego obrońcy. Salamon jest świetny technicznie, ułożony, ale pytanie brzmi jaka jest jego siła w defensywie? - zapytał retorycznie Roman Kołtoń.

- Michał Pazdan też jest dobrym przykładem zawodnika, który grał w środku pomocy, stara się wyprowadzać piłkę do napastników, do pozycji numer "10" - zauwazył z kolei Krzysztof Mączyński. - Dzisiaj to jest bardzo ważne w futbolu, bo my - środkowi pomocnicy nie potrzebujemy się cofać tak głęboko, gdy mamy zaufanie do stopera, że potrafi rozegrać piłkę. Wtedy jest większy pożytek dla zespołu, bo my możemy pokazać się wyżej i otworzyć strefy do rozegrania futbolówki - zakończył środkowy pomocnik kadry.

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze