Moc zagrywki Gladyra

Rywale w PlusLidze od dawna wiedzieli, że Jurij Gladyr dysponuje trudną zagrywką. Środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle potwierdził swe umiejętności również w szlagierowym spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów. Jego obecność w polu serwisowym pomogła kędzierzynianom odskoczyć rywalom w trzecim secie i wygrać tę partię. Zobacz wideo.

Jurij Gladyr pojawił się w polu zagrywki w trzecim secie przy stanie 13:13 i od razu poczęstował rywali potężną zagrywką. Siatkarze Skry z trudem zdołali się obronić, ale wymianę zakończył atak Mariusza Wlazłego w antenkę. Kolejny serwis wywołał sporo emocji. Sędziowie początkowo orzekli aut, ale weryfikacja wideo pokazała, że piłka wyraźnie trafiła w boisko. Przez moment zrobiło się nerwowo, a żółtą kartkę za protesty otrzymał Dawid Konarski. W trzeciej próbie już nie było wątpliwości: Gladyr posłał piłkę idealnie w linię boczną. Trzy serwisy i ze stanu 13:13, zrobiło się 16:13 dla gospodarzy na drugiej przerwie technicznej.

Siatkarze ZAKSY nie pozwolili już sobie odebrać zwycięstwa w tym secie, dobre zagrywki Grzegorza Boćka i ponownie Jurija Gladyra w końcówce przypieczętowały zwycięstwo ZAKSY 25:21. Całe spotkanie podopieczni trenera Ferdinando De Giorgi przegrali jednak po tie-breaku.

Efektowne zagrywki Jurija Gladyra z trzeciego seta meczu 21. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:23, 19:25, 25:21, 23:25, 12:15) w załączonym materiale wideo.

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!