MŚ w biathlonie: Złoto Dahlmeier w biegu na dochodzenie, Hojnisz najlepsza z Polek

Niemka Laura Dahlmeier zdobyła złoty medal w biegu na dochodzenie biathlonowych mistrzostw świata w Oslo-Holmenkollen. Druga była Włoszka Dorthea Wierer, a trzecia - Francuzka Marie Dorin Habert. Monika Hojnisz zajęła 29., a Magdalena Gwizdoń - 30. miejsce.

Sześćdziesiąta w sprincie Krystyna Guzik zrezygnowała ze startu. Polki miały w sobotę ogromne straty i w niedzielnej rywalizacji na 10 km potrzebowały cudu, aby zająć miejsce w czołówce. Zdołały jednak awansować - Hojnisz o 15, a Gwizdoń o 25 pozycji.

Przed rokiem w Kontiolahti Dahlmeier zdobyła srebro, ustępując jedynie Dorin Habert. Trzecia była wówczas Weronika Nowakowska, która tym razem nie zakwalifikowała się do tej konkurencji - w sprincie zajęła dopiero 75. miejsce.