Paryż-Nicea: Matthews pierwszym liderem, Majka na 17. miejscu

Australijczyk Michael Matthews (Orica) wygrał prolog wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea, jazdę indywidualną na czas w miejscowości Conflans-Sainte-Honorine. Najlepszy z Polaków Rafał Majka (Tinkoff) zajął 17. miejsce.

Matthews wyprzedził o sekundę Holendra Toma Dumoulina (Giant) oraz o dwie sekundy Nowozelandczyka Patricka Bevina (Cannondale). Majka stracił do zwycięzcy 17 sekund. Kolarze rywalizowali na trasie długości 6,1 km.

Z faworytów wyścigu na siódmej pozycji uplasował się Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky), tracąc 7 sekund, ubiegłoroczny zwycięzca Australijczyk Richie Porte (BMC) był 11. ze stratą 10 sekund, a Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff) uplasował się na 27. miejscu - 16 sekund straty.

W poniedziałek odbędzie się pierwszy etap z Conde-sur-Vesgre do Vendome (198 km). Wyścig Paryż-Nicea ma najwyższą kategorię UCI World Tour.