Premier League: Cwaniactwo Benteke daje The Reds trzy punkty!

Niesamowity obrót spraw na Selhurst Park! Liverpool przegrywał z Crystal Palace 0:1 i na ostatnie pół godziny grał w dziesiątkę, jednak pogoń gości okazała się skuteczna. Wyrównał Roberto Firmino, a zmiennik Christian Benteke "naciągnął" sędziów na rzut karny w ostatniej akcji meczu! Samo poszkodowany trafił do siatki i dał podopiecznym Jurgena Kloppa trzy punkty.

Spotkania wyjazdowe z Crystal Palace to zawsze ciężki kawałek chleba, nawet dla tych największych ze stawki Premier League. Orły zazwyczaj stawiają trudne warunki gościom i nie inaczej było także tym razem: Liverpool przez długie fragmenty gry był zagubiony i nie potrafił złapać właściwego rytmu na niewygodnym terenie. Co więcej, gospodarzy po przerwie na prowadzenie wyprowadził Joe Ledley i mogło się wydawać, że pogoń podopiecznym Kloppa za czołówką znowu trzeba będzie odłożyć na później.

Tym bardziej, że drugą żółtą kartkę po godzinie gry otrzymał James Milner. Paradoksalnie, był to raczej sygnał dla gości, którzy nagle podjęli kontrofensywę. Na dwadzieścia minut przed końcem stan gry wyrównał najbardziej regularny wśród ofensywnych szyków The Reds Roberto Firmino, który wykorzystał fatalną wpadkę bramkarza rywali, Alexa McCarthy'ego. To jednak nie było wszystko: goście mieli apetyty na więcej, a strzały Alberto Moreno czy Adama Lallany były bliskie powodzenia.

Gdy wydawało się, że sędzia gwizdnie po raz ostatni, wtedy swoje - potocznie mówiąc - cwaniactwo zaprezentował zmiennik Christian Benteke. Belgijski napastnik szturmował pole karne w piątej minucie doliczonego czasu gry i będąc w znaczącej odległości od pilnującego go Damiena Delaneya poczuł minimalny kontakt z próbującym przerwać atak obrońcą i runął na murawę. Sędzia główny początkowo wskazał na rzut od bramki, jednak po konsultacji z arbitrem bocznym zmienił decyzję i wskazał na wapno. Jedenastkę w brawurowy wręcz sposób wykorzystał sam poszkodowany i to The Reds rzutem na taśmę zgarnęli przyjezdni. To pierwszy gol byłego gracza Aston Villi od 30 grudnia 2015, jednak na wagę złota.

CRYSTAL PALACE - LIVERPOOL FC 1:2 (0:0)