Właściciele KSW o powrocie Chmielewskiego, przyszłości Kułaka i walce Jewtuszko - Enomoto

Sporty walki

Gala KSW 34: New Order za nami! Polscy mistrzowie obronili pasy mistrzowskie, Antoni Chmielewski zaliczył kapitalny powrót do klatki, a Maciej Jewtuszko w pojedynku pełnym podtekstów pokonał Krzysztofa Kułaka. Jak oceniają wydarzenie na warszawskim Torwarze włodarze organizacji?

Łukasz Jurkowski: Dlaczego akurat gala w Warszawie?

 

Maciej Kawulski: Duży sentyment. Tu się wszystko zaczęło, stąd się wywodzimy, tutaj mieliśmy pierwsze problemy, których dzisiaj już nie mamy. Z tego sentymentu, dla tej publiczności zorganizowaliśmy galę na Torwarze, bo Warszawa nie ma większej hali, a przecież fani w stolicy też chcą gal, więc musieliśmy się im pokazać.

 

Jak ocenisz walki polskich mistrzów, którzy obronili swoje pasy? Kto podobał ci się najbardziej?

Martin Lewandowski: Zdecydowanie Karol Bedorf! Piękna walka, świetne zakończenie. "Kornikowi" wyraźnie nie służy walka po walce, a pojedynek Narkuna z Barbosą zakończył się chyba za szybko. Sędzia spokojnie mógł pociągnąć to starcie dalej. - Myślę, że sędzia Rich Mitchell miał gorszy dzień. Raz przerwał za szybko, raz - za późno. Myślę, że timing dla sędziego jest rzeczą najważniejszą. Chciałbym tylko zaznaczyć, że i tak walka zakończyłaby się podobnie. To było absolutne zakończenie.

 

Tomasz Narkun powoli wyrasta na gwiazdę organizacji...

Kawulski: Walki Narkuna są jak... jego wywiady - bardzo chaotyczne! Nie do końca go rozumiem, natomiast liczą się zwycięstwa. To bardzo dobry parterowiec i przyzwoity stójkowicz, co cały czas udowadnia i zasługuje na pas.

 

Bardzo podobała mi się walka Saidova z Enomoto. Skąd wzięliście tego Szwajcara?!

 

Lewandowski: Kiedyś Maciej próbował go ściągnąć, ale teraz to ja to zrobiłem. Tak to czasami bywa, że zawodnicy przewijają się między nami.

Kawulski: Mam pomysł na walkę "Irokez" - Enomoto!

 

Świetny powrót zaliczył Antoni Chmielewski. To duże zaskoczenie?


Kawulski: Miał lepsze i gorsze momenty. Jeśli ktoś wypada z naszej organizacji, to nie dzieje się to bez powodu. Antek wygrywał i przegrywał dla różnych organizacji, ale myślę, że fakt podjęcia tak szybko walki przeważył szalę. Zasłużył - nie tylko postawą w walce - na powrót do federacji KSW.

 

Co teraz z Krzysztofem Kułakiem?

Lewandowski: Myślę, że na chwilę rozstaniemy się z nim. Dajmy mu chwilę przerwy, niech wygra kolejne walki i pomyślimy.

 

Kawulski: Uważam, że może nie przetrwać rozstania z MMA. Dyscyplina pędzi, on - trochę stanął. Trzeba wiedzieć, że kiedy zejść ze sceny, jak się powoli upada, bo nie można powiedzieć, że idzie do góry.

 

Całe podsumowanie KSW 34 w załączonym materiale wideo!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze