Euroliga koszykarek: Porażka Wisły Can-Pack Kraków

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały w Turcji z Fenerbahce Stambuł w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Euroligi 70:79 (22:22, 10:18, 18:14, 20:25). Stan play off (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla Feberbahce.

Mistrzynie Polski przegrywając mecz w Turcji bardzo utrudniły sobie wywalczenie awansu do Final Four. Muszą wygrać w piątek we własnej hali oraz 16 marca w Stambule.

Wiślaczki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze. W 9. minucie prowadziły 21:12. Jednak jeszcze w pierwszej kwarcie turecki zespół odrobił straty. W drugiej Polki nie grały już tak solidnie w obronie, a do tego doszedł problem ze skutecznością i po 20 minutach przegrywały 32:40. W trakcie pierwszej połowy żadna ze stron nie uzyskała przewagi w grze na tablicach. Koszykarki Wisły słabo wykonywały rzuty wolne, a rywalki w tym elemencie miały 100 proc. skuteczności.

Gdy w 23. minucie Turczynki prowadziły 48:34, zaś w 35. - 50:36, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Jednak pod koniec trzeciej kwarty drużyna z Polski zaczęła dobrze znowu grać w defensywie i rzucać z dystansu. W efekcie na ostatnie 10 minut koszykarki ze Stambułu wychodziły mając tylko cztery punkty przewagi.

W 32. minucie po "trójce" Małgorzaty Misiuk Wisła znowu wyszła na prowadzenie (57:56), ale już po raz ostatni. Po rzucie za trzy Marissy Coleman i ładnej dwójkowej akcji Allie Quigley - Jantel Lavender (celny rzut plus osobisty za faul Magdaleny Ziętary), Fenerbahce znowu odskoczyło na pięć punktów (62:57). Po rzutach Anastazji Wieramiejenki i Birsel Vardarli Demirmen było 67:57. Tej straty "Biała Gwiazda” nie była w stanie odrobić. Krakowianki nie zagrały w tym meczu w optymalnym zestawieniu. Zabrakło Kateriny Zohnovej, która ostatnio ma problemy zdrowotne.

Fenerbahce Stambuł - Wisła Can-Pack Kraków 79:70 (22:22, 18:10, 14:18, 25:20)

Punkty:

Fenerbahce: Jantel Lavender 24, Anastazja Wieramiejenka 15, Marissa Coleman 13, Allie Quigley 12, Olcay Cakir 5, Quanitra Hollingsworth 5, Birsel Vardarli Demirmen 5, Tugce Canitez 0, Kamile Nacickaite 0.

Wisła Can-Pack: Yvonne Turner 23, Laura Nicholls Gonzalez 10, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Cristina Ouvina 8, DeNasha Rachell Stallworth 7, Małgorzata Misiuk 6, Magdalena Ziętara 5, Justyna Żurowska-Cegielska 2.