Kaziyski wraca do Trentino!

Siatkówka
Kaziyski wraca do Trentino!
fot. trentinovolley.it

Bułgar, który we włoskim zespole święcił swoje największe sukcesy ponownie zagra w jego barwach! Od roku 2013 Matej Kaziyjski "tułał" się po mapie siatkarskiego świata, jednak ponownie zagra w Trentino i wspomoże klub w play-offach Serie A1.

Doświadczonego gwiazdora bułgarskiej siatkówki ponownie zobaczymy w barwach Trentino z numerem jeden na koszulce. Włoski zespół z pewnością może być wdzięczny japońskiemu JTEKT Stings za pójście na rękę i pozwoleniu Kaziyskiemu na dołączenie do starych znajomych bez żadnych finansowych żądań w stronę Włochów.

To idealny moment na wzmocnienie zespołu, przed którym ligowe play-offy. Trentino ćwierćfinały rozpocznie już w czwartek meczem z Molfettą na własnym parkiecie, a Kaziyski z pewnością zaliczy "debiut" w nowym-starym zespole. Bułgar będzie naturalnie uprawniony do gry w fazie pucharowej Serie A1, jednak nie zobaczymy go już w Lidze Mistrzów.

Przyjmujący ma z zespołem Trentino znakomite wspomnienia i to głównie z jego osobą kojarzone są sukcesy, jakie klub święcił przed laty. Zespół z Trento z Kaziyskim w składzie trzykrotnie zdobywał złoty medal Ligi Mistrzów w latach 2008-2011, w latach 2008-2012 czterokrotnie z rzędu zostawał najlepszym klubowym zespołem świata, trzy razy triumfował też w rozgrywkach Serie A. Jego statystyki w barwach Trentino wyglądają imponująco: w 325 spotkaniach zdobył 4812 punktów (średnio prawie 15 pkt na mecz), z nim w składzie Włosi zdobyli aż 15 tytułów.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze