Powrót kolarskiego wyścigu Dookoła Niemiec

Inne
Powrót kolarskiego wyścigu Dookoła Niemiec
fot. PAP

Kolarski wyścig Dookoła Niemiec, po raz ostatni rozgrywany w 2008 roku, powróci do kalendarza UCI w 2017 lub w 2018 roku i będzie organizowany przez stowarzyszenie ASO, właściciela Tour de France. We wtorek ASO podpisało stosowną umowę z niemiecką federacją.

Pod koniec poprzedniej dekady, po serii afer dopingowych kolarstwo w Niemczech przeżywało kryzys, tracąc wielu kibiców, sponsorów, zainteresowanie stacji telewizyjnych, a w końcu swój narodowy wyścig. W doping uwikłanych było wielu czołowych zawodników niemieckich, w tym Jan Ullrich, jedyny zwycięzca Tour de France z tego kraju (1997).

 

Ostatnio sytuacja się zmieniła. W ubiegłym roku telewizja publiczna ARD wznowiła po kilkuletniej przerwie transmisje z Tour de France, sukcesy odnosi nowe pokolenie niemieckich kolarzy (Andre Greipel, Jens Degenkolb, Marcel Kittel), a za rok Duesseldorf będzie gospodarzem "Le Grand Depart", czyli startu "Wielkiej Pętli".

 

Szczegóły dotyczące zarówno liczby etapów, jak i terminu wyścigu Dookoła Niemiec pozostają do ustalenia. W grę wchodzi maj lub sierpień.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie