Puchar Anglii: Kanonierzy rozstrzelali Hull w powtórzonym meczu

U siebie Arsenal nie potrafił wbić Hull żadnej bramki, ale już w powtórzonym - tym razem wyjazdowym meczu Pucharu Anglii był niezwykle skuteczny. Dzięki wygranej 4:0 na KC Stadium podopieczni Arsene'a Wengera są już w ćwierćfinale rozgrywek.

20 lutego goście z Hull wywieźli z Londynu zaskakująco dobry rezultat, który nadal nie rozstrzygał kwestii awansu do kolejnej fazy Pucharu Anglii. Powtórzony mecz miał być więc dla nich szansą na wyrzucenie z gry potentata. Ten nie miał jednak zamiaru odpuszczać. Do 41. minuty Arsenal nie miał jednak pomysłu na rozmontowanie obrony gospodarzy.

Wtedy do siatki trafił jednak Oliver Giroud. Także on w 71. minucie podwyższył na 2:0 i Arsanal był już jedną nogą w ćwierćfinale. To, że to Kanonierzy zagrają z Watford w kolejnej fazie, wiedzieliśmy już na pewno po dwóch golach Theo Walcotta w końcówce spotkania. Anglik, który tym razem zagrał w barwach gości cały mecz w 88. minucie ustalił wynik na 4:0.

Hull City - Arsenal F.C. 0:4 (0:1)

Bramki: Giroud (41', 71'); Walcott (77', 88')